سرما فعالیت های مرز «کیله» را متوقف کرد

سرویس آذربایجان غربی- مدیر گمرک سردشت گفت: به دلیل سرمای هوا، وزش باد شدید و قطعی سامانه گذرنامه، فعالیت مرز «کیله» این شهرستان متوقف شد.

به گزارش کردپرس، از ایرنا؛ مجید غلام‌نژاد اظهار کرد: امروز به دلیل سرما و یخبندان و وزش باد شدید، کامیون ها از طرف اقلیم کردستان عراق برای مبادله وارد مرز «کیله» این شهرستان نشدند و به همین دلیل کامیون ها در این طرف مرز هم نتواستند بار خود را تخلیه کنند.

او اضافه کرد: روزانه بیش از ۱۸۰ کامیون شامل کالاهای صادراتی از جمله کاشی و سرامیک، تیرآهن، میلگرد، خشکبار، مصنوعات فلزی و پلاستیکی و میوه و تره بار به مقصد اقلیم کردستان عراق وارد بازارچه مرزی «کیله» می‌شوند.

مدیر گمرک سردشت در خصوص عدم امکان ورود و خروج مسافر در این مرز نیز گفت: امروز همچنین در «کیله» سامانه ثبت گذرنامه نیز قطع شده بود و به همین دلیل امکان ورود و خروج مسافران در این مرز وجود نداشت.

او ضمن قدردانی از صبر و تحمل مسافران ابراز امیداواری کرد پس از برطرف شدن این مشکل، ضمن اطلاع رسانی در رسانه های رسمی، کار تردد مسافران در این مرزی به زودی از سر گرفته می‌شود.

بازارچه مرزی کیله سردشت از سال ۱۳۸۲ برای تسریع در صادرات کالا و تولیدات داخلی کشور آغاز به کار کرد و این بازارچه مرزی سال گذشته به عنوان یکی از مرزهای رسمی کشور در هیأت دولت به تصویب رسید و روزانه بیش از ۵۰۰ نفر در این بازارچه مرزی امرار معاش می‌کنند.

مرز کیله تا سردشت ۱۸ کیلومتر و تا شهر قلادزێ اقلیم کردستان عراق ۱۷ کیلومتر مسافت دارد و این فاصله کمترین مسافت بین ۲ شهر مرزی در غرب کشور و از دیگر مزیت‌های این مرز است.

کد خبر 2767456

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha