ورود هرگونه پرنده به کردستان با توجه به احتمال شیوع آنفلوانزا مرغی ممنوع است

مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان گفت: ورود هرگونه پرنده بدون مجوزهای قانونی از سوی محیط زیست و دامپزشکی به استان ممنوع است.

اقبال حمیدی در گفت و گو با خبرنگار کرد پرس، گفت: چند روز گذشته چند محموله پرنده (کبوترهایی مسابقه) که با هدف مسابقه از جنوب کشور وارد استان شده بود، توسط ماموران اجرایی توقیف شد.

وی اظهار کرد: این چند محوله در شهرستان های سنندج، سقز و کامیاران با بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ کبوتر چاهی (جهت مسابقه) بلافاصله توسط نیروهای یگان شناسایی و قبل از پرواز توقیف شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان افزود: این محموله ها با هماهنگی و بررسی دامپزشکی و دستور مراجع قضایی به استان مبدا عودت داده شدند.

حمیدی ادامه داد: با همکاری حفاظت محیط زیست، هرگونه شکار و صید پرندگان در این ایام ممنوع بوده و به هیچ وجه صیادان و شکارچیان حق صید و شکار پرندگان بومی و یا مهاجر را ندارند.

وی یادآور شد: چنانچه موارد مشکوکی از صید و شکار پرندگان بومی و یا مهاجر مشاهده شود، امکان ارائه گزارش آن با سامانه ۱۵۴۰ وجود دارد تا برخورد جدی با متخلفان انجام شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان با بیان اینکه بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از بیماری‌های واگیر و کشنده پرندگان است، بیان کرد: این بیماری توسط ویروس نوع A که تمایل زیادی به سلول‌های مخاطی به ویژه دستگاه تنفس و گوارش دارد، ایجاد می‌شود.

کد خبر 2767364

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha