تسهیل شرایط مبادلات تجاری در مرزهای رسمی کشور ضروری است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج با بیان اینکه تسهیل شرایط برای فعالیت مناسب تجار در مرزهای رسمی کشور ضروری است، گفت: باید به جای وعده ها و شعارها، بیشتر شاهد اقدامات عملی از سوی سازمان های مسئول و متولی باشیم.

به گزارش کرد پرس، علی اکبر عبدالملکی با اشاره به اهمیت رونق مبادلات تجاری کشورمان با کشورهای مختلف جهان به ویژه همسایگان، گفت: خوشبختانه در راستای سیاست های خوب دولت سیزدهم، تعامل و همکاری خوبی در حوزه دیپلماسی سیاسی با کشورهای منطقه در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این سیاست در حوزه دیپماسی منطقه ای بسیار مهم است، افزود: انتظار می رود که دولت با ادامه این روند زمینه برای رونق مبادلات تجاری با کشورهای منطقه را نیز فراهم کند و ایجاد ضمانت های لازم برای تداوم این مهم در شرایط فعلی ضروری است.

رئیس اتاق بازرگانی سنندج اظهار کرد: آرامش و امنیت در منطقه یکی از نیازهای اصلی و ضروری در راستای رونق تجارت خارجی برای کشورمان به شمار می رود و زمانی که تجار این ضمانت ها را داشته باشند، می توان به تقویت صادرات از سوی کشورمان امیدوار شد.

عبدالملکی با تاکید بر حمایت واقعی دولت از تجار و بازرگانان به ویژه در شرایط تحریم های ظالمانه علیه کشورمان، ادامه داد: توسعه کشور در این گرو توجه به صادرات کالا است و در صورت حمایت از صادرات می توان به رشد کشور در تمامی بخش ها امیدوار بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع بسیار مهم تسهیل صادرات کالا در مرزهای خروجی کشور شد و یادآور شد: متاسفانه وضعیت مرزهای رسمی کشور در تمامی استانها خیلی مناسب نیست و علیرغم همه وعده های داده شده همچنان چالش های پیش روی فعالیت های تجار و بازرگانان وجود دارد.

تسهیل شرایط مبادلات تجاری در مرزهای رسمی کشور ضروری است

رئیس اتاق بازرگانی سنندج با بیان اینکه تسهیل شرایط برای فعالیت مناسب تجار در مرزهای رسمی کشور ضروری است، بیان کرد: باید به جای وعده ها و شعارها، بیششتر شاهد اقدامات عملی از سوی سازمان های مسئول و متولی باشیم.

عبدالملکی اعمال سیاست های تشویقی برای حمایت از تجار و بازرگانان را خواستار شد و گفت: در کنار این مهم باید نقش پارلمان های بخشی خصوصی به ویژه اتاق های بازرگانی به صورت خاصی دیده شود تا بتوانیم بخشی از مشکلات و بوروکراسی های ضاید اداری را حذف کنیم.

وی با انتقاد از وضعیت فرار نخبگان به ویژه در عرصه های اقتصادی، علمی و دانشگاهی، افزود: در طول سال های اخیر مسئله فرارنخبگان به یکی از چالش های اصلی در کشور تبدیل شده است و تداوم این وضعیت در سالهای آینده ما را با مشکلات زیادی مواجه می کند.

رئیس اتاق بازرگانی سنندج اظهار کرد: در حال حاضر صدور خدمات فنی و مهندسی به یکی از ظرفیت های توسعه در شمار زیادی از کشورهای توسعه یافته تبدیل شده است ولی متاسفانه ما از این فرصت هیچ استفاده نداریم و شمار زیادی از نخبگان ما به جای صدور خدمات خود، بیشتر به دنبال خروج از کشور هستند.

کاندیدای ریاست اتاق بازرگانی ایران حمایت واقعی از نخبگان و فراهم کردن شرایط برای فعالیت آنها در عرصه های مختلف را مورد تاکید قرار داد و ادامه داد: وقتی که نخبگان شرایط برای فعالیت را داشته باشند، کشور به سمت پیشرفت و توسعه پیش می رود و این مهم باید مورد توجه جدی تری قرار گیرد.

کد خبر 2766003

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha