اجرای طرح جامع پیشگیری از خشونت در مدارس کردستان

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کردستان گفت: طرح جامع پیشگیری از خشونت با هدف کاهش خشونت در میان دانش آموزان با همکاری این معاونت و سمن های فعال حوزه آسیب های اجتماعی در مدارس استان کردستان اجرا شد.  

به گزارش کرد پرس، بهادر اسدی گفت: این طرح که به صورت پایلوت برای ۳۵۰ دانش آموز متوسطه اول مدرسه مستوره کردستانی سنندج برگزار شد مشتمل بر توزیع صبحانه گرم در میان دانش آموزان، برگزاری مسابقه نقاشی و ایده نویسی و برگزاری ۱۲ کارگاه آموزشی بوده است.

وی افزود: این طرح با حضور ۱۳ نفر از مربیان و کارشناسان حوزه اجتماعی برگزار شد و موارد مهمی در خصوص پیشگیری از خشونت برای دانش آموزان توضیح داده شد.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کردستان با اشاره به اینکه قبل از شروع کلاس ها از دانش آموزان با غذای گرم و سالم پذیرایی شد، اظهار کرد: در کارگاه های برگزار شده انواع خشونت جسمی و کلامی، مصادیق، نشانه ها و اثرات آنها، راه های پیشگیری و مقابله با خشونت و آثار فیزیکی، روحی، فکری و معنوی خشم برای دانش آموزان تشریح شد.

اسدی ادامه داد: در ادامه مسابقه نقاشی و ایده نویسی برای دانش آموزان برگزار شد و از آنها خواسته شد تا نقاشی ها و ایده های خود را در رابطه با کاهش خشونت بنویسند و در پایان به نفرات برتر جوایزی اهدا شد.

وی یادآور شد: درخصوص بازخورد اجرای طرح، با توجه به رضایت دانش آموزان و استقبال آنها از این برنامه، به این باور رسیدیم که نمونه چنین برنامه هایی باید بیشتر از همیشه برگزار شود تا انرژی دانش آموزان در مسیر درست تخلیه شود و با موضوع پیشگیری از خشونت و مهارت های اساسی زندگی بیشتر آگاه شوند.

کد خبر 2764233

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha