بهره مندی ۵۶ هزار بیمار خاص از کمک هزینه درمانی بیمه سلامت کردستان

مدیرکل بیمه سلامت کردستان گفت: در حال حاضر ۵۶ هزار و ۴۳۷ بیمار عضو صندوق حمایت از بیماران خاص و سخت درمان هستند و سالانه از کمک هزینه های درمانی بیمه سلامت بهره مند می شوند

انور اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار کرد پرس، گفت: از زمان راه اندازی صندوق حمایت از بیماران خاص و سخت درمان (صعب العلاج) در استان (اول دی سال ۱۴۰۱) تاکنون از سهم سازمان و این صندوق ۲۸۰ میلیارد تومان هزینه درمانی به این بیماران پرداخت شده است.

وی اظهار کرد: تاکنون ۵۶ هزار و ۴۳۷ بیمار در استان عضو صندوق حمایت از بیماران خاص و سخت درمان (صعب العلاج) شده اند که سال گذشته میزان مراجعه این افراد به مراکز درمانی ۳۲۲ هزار و ۸۲۸ مورد بوده است.

مدیرکل بیمه سلامت کردستان با بیان اینکه سال گذشته برای این تعداد مراجعه به مراکز درمانی یکصد میلیارد تومان برای بیماران هزینه شد، افزود: امسال نیز بار مراجعه این بیماران ۱۸۶ هزار و ۷۲۰ مورد با پرداخت هزینه درمانی ۱۸۰ میلیارد تومان بوده است.

اسماعیلی با اشاره به اینکه در مجموع بیمه سلامت استان روزانه مبلغ یک میلیارد تومان برای بیماران خاص هزینه می کند، ادامه داد: نوع بیماری هایی که زیرپوشش حمایت این صندوق قرار می گیرند از سوی وزارت بهداشت معرفی شده و بر اساس آخرین دستورالعمل ۱۰۷ بیماری زیر چتر این صندوق قرار دارد.

کد خبر 2764188

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha