افزایش سرعت تغییر بافت جمعیتی عفرین توسط ترکیه در زیر سایه جنگ غزه

سرویس سوریه - ترکیه در حالی که افکار عمومی در جهان به جنگ در نوار غزه معطوف شده به ادامه جنایات و تخلفات خود در عفرین ادامه می‌دهد و به تغییر بافت جمعیتی عفرین در شمال غرب سوریه سرعت می‌بخشد.

به گزارش کردپرس، دولت ترکیه در حالی که تمام نگاه‌ها در جهان به جنگ در نوار غزه دوخته شده به ادامه جنایات و تخلفات خود در عفرین ادامه می‌دهد و با بهره گیری از چندین سازمان فلسطینی به تغییر بافت جمعیتی عفرین در شمال غرب سوریه سرعت می‌بخشد.

به نوشته آژانس خبری شارپرس، هزاران شهروند کرد از منطقه کردنشین عفرین که در سال ۲۰۱۸ توسط دولت ترکیه تصرف شد آواره شده‌اند و تعداد کمی از اهالی اصلی عفرین در این منطقه مانده‌اند و تعداد آنها روز به روز در حال کاهش است و عفرین اکنون بیشتر از همیشه در معرض خطر تغییر بافت جمعیتی قرار دارد.

بر اساس اطلاعات به دست آمده توسط شارپرس، دولت ترکیه و شبه‌نظامیان وابسته به آن در ماه سپتامبر، ۵۹ تن از اهالی عفرین را ربوده‌ و از سرنوشت افراد ربوده شده اطلاعی در دست نیست.

علاوه بر این، دولت ترکیه بار دیگر در این ماه صدها درخت را قطع کرد و جنگل‌های عفرین را سوزاند، در حالی که ساخت روستاهای جدید برای اعراب و ترکمن‌ها در حومه عفرین توسط ترکیه همچنان ادامه دارد.

در این زمینه دو موسسه آمریکایی در ساخت روستاهای جدید در عفرین مشارکت کردند. بر اساس اطلاعات به دست آمده، اسامی موسسات آمریکایی شرکت کننده عبارتند از: «سازمان همکاری و توسعه و سازمان خیریه سواسیا.»

علاوه بر این، در منطقه شراوا، سازمان جهانی همکاری و توسعه بیش از ۱۰۰ ساختمان را در راستای تغییر بافت جمعیتی عفرین ساخته است.

این آژانس خبری در ماه اکتبر نیز به اطلاعات مهمی درباره جنایات ترکیه در عفرین دست یافت. بر اساس این اطلاعات، دولت ترکیه در ماه اکتبر ۴۸ شهروند کرد از جمله چهار زن و پنج کودک را از عفرین ربوده و از سرنوشت آنها خبری در دست نیست.

علاوه بر این، دولت ترکیه دوباره صدها درخت را در تمام روستاهای عفرین قطع کرده و در بازارها به فروش رسانده است. این در حالی است که منطقه عفرین به درختان زیتون خود معروف بود و این ماه، ماه برداشت زیتون بود، اما دولت ترکیه از طریق شبه‌نظامیان وابسته به خود بیشتر محصول زیتون مردم عفرین را تصرف کرد.

همچنین در ادامه تغییر بافت جمعیتی عفرین، در ماه اکتبر چندین روستا در عفرین به عنوان بخشی از برنامه تغییر بافت جمعیتی ساخته شدند. در این زمینه روستایی به نام «اشبل بیت مقدس» در حومه جندرس زیر نظر یک نهاد ترکیه‌ای ساخته شد.

در حالی که جنگی ویرانگر در شهر غزه فلسطین وجود دارد،یک سازمان فلسطینی به نام زندگی باشکوه در حال تلاش برای تغییر بافت جمعیتی در عفرین و دیگر مناطق تحت تصرف ترکیه در سوریه است.

کد خبر 2763457

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha