پاسخ سودانی به نامه مسرور بارزانی در خصوص ارسال حقوق

سرویس عراق و اقلیم کردستان_ معاون فراکسیون حزب دمکرات کردستان در مجلس عراق اعلام کرد سودانی به او گفته است که نامه‌های مسرور بارزانی را دریافت کرده‌ایم و در این زمینه نیز فعالیت کرده‌ایم مشکلی با اصلاح قانون بودجه ندارم ارسال پول بیشتر جز اختیارات شورای وزیران است.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری شارپرس، «مریوان قرنی» نایب رئیس فراکسیون حزب دمکرات کردستان در مجلس عراق در صفحه فیس‌بوک خود نوشت امروز با محمد شیاع سودانی دیدار کردیم و درباره چند موضوع مهم بحث کردیم. در این دیدار دو سوال از ایشان پرسیدم که هر دو مربوط به دو نامه ای بود که آقای مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان برای نخست وزیر عراق ارسال کرده بود.

سودانی در خصوص حقوق سه ماهه پایانی سال میلادی جاری و ادامه ارسال وام سه ماهه به این نماینده مجلس اظهار داشت تصمیم برای ادامه ارسال 700 میلیارد دینار برای سه ماه دیگر علاوه بر سه ماهی که دستور آن صادر شده است در اختیار شورای وزیران عراق است و در اختیار وی نیست.

وی همچنین اعتبار اختصاص یافته به اقلیم کردستان در چارچوب اجرای قانون بودجه را بسیار کمتر از نیاز اقلیم کردستان برای تامین حقوق دانست حتی اعلام کرد 700 میلیارد دینار تخصیص یافته همچنان کمتر از پول است که اقلیم کردستان برای تامین حقوق نیاز دارد.

به گفته معاون رئیس فراکسیون حزب دمکرات کردستان نخست وزیر عراق تاکید کرده است که به جناح‌های ذیربط دستور داده است تا تاریخ 2023/12/1 بخش سوم 700 میلیارد دینار را که قبلا تعیین دستور پرداخت آن صادر شده است را ارسال کنند.

کد خبر 2763453

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha