کسب نشان طلا و نقره توسط پینگ پنگ بازان کردستانی در رقابت های قهرمانی آسیای میانه

«پاکزاد رحیمیان» و «آنیکا کرمی» ۲ ملی پوش کردستانی در رقابت های تنیس روی میز قهرمانی آسیای میانه توانستند نشان طلا و نقره را به دست آورند.

به گزارش کرد پرس، رقابت های تنیس روی قهرمانی رده سنی هوپس آسیای میانه با حضور نمایندگان کشورهای مختلف و ملی پوشان کردستانی به میزبانی ازبکستان برگزار شد.

پاکزاد رحیمیان و آرنیکا کرمی دو پینگ پنگ باز کردستانی و عضو تیم ملی هوپس پینگ پنگ ایران در این مسابقات حضور پیدا کردند و در پایان این مسابقات که به میزبانی شهر تاشکند برگزار شد، مدال های طلا، نقره و برنز ۲ بخش پسران و دختران به ملی پوشان کشورمان رسید.

ملی پوشان تنیس روی میز هوپس کشورمان پس از ۴ روز شرکت در اردوی تمرینی هوپس آسیای میانه، در روزهای پنجم و ششم به رقابت با حریفان پرداختند که پس از انجام مسابقات گروهی راهی جدول حذفی شدند.

در بخش پسران، پاکزاد رحیمیان ملی پوش کردستانی و یاسین شعاری در گروه A پس از غلبه بر حریفانی از کشورهای ازبکستان، قزاقستان و ترکمنستان راهی جدول حذفی و مرحله دوم مسابقات شدند.

رحیمیان برای صدرنشینی در گروه خود به مصاف یاسین شعاری دیگر نماینده کشورمان رفت و در یک بازی نزدیک توانست ۳ بر ۲ مقابل شعاری به برتری رسد و با صدرنشینی در گروه خود به دور دوم مسابقات راه پیدا کند، شعاری نیز به عنوان نفر دوم گروه خود راهی جدول حذفی شد.

در گروه B نیز علیرضا نصیرایی دیگر نماینده هوپس کشورمان با پیروزی مقابل همه حریفان خود از کشورهای ازبکستان، قزاقستان و ترکمنستان به عنوان صدرنشین پای به مرحله حذفی گذاشت.

در دور دوم مسابقات و در جدول حذفی، هر ۳ نماینده ایران با کسب ۳ پیروزی مقابل نمایندگان کشورهای ازبکستان، قزاقستان و ترکمنستان راهی نیمه نهایی شدند و در این مرحله پاکزاد رحیمیان موفق شد نماینده قزاقستان را با نتیجه ۳ بر صفر از پیش رو بردارد و راهی فینال شود.

در سوی دیگر جدول نیمه نهایی، یاسین شعاری و علیرضا نصیرایی دو نماینده ایرانی حاضر در نیمه نهایی برای رسیدن به فینال باهم به رقابت پرداختند که در نهایت این علیرضا نصیرایی بود که توانست شعاری را از پیش رو بردارد و فینالیست شود.

در فینال این مسابقات علیرضا نصیرایی و پاکزاد رحیمیان ۲ نماینده کشورمان مقابل هم قرار گرفتند که در پایان رحیمیان با پیروزی ۳ بر صفر مقابل نصیرایی عنوان قهرمانی آسیای میانه را بدست آورد و صاحب گردن آویز طلا شد.

در بخش دختران نیز در روز اول، بازیکنان در ۲ جدول دوره ای با یکدیگر به رقابت پرداختند که آرنیکا کرمی صدرنشین و آدرینا خیام به عنوان نفر دوم گروه A راهی مرحله حذفی شدند و مرجان کبودی دیگر نماینده پینگ پنگ کشورمان در گروه B صدرنشین شد.

در دومین روز این مسابقات هر ۳ نماینده دختر پینگ پنگ کشورمان با پیروزی مقابل حریفانی از قزاقستان، ازبکستان و ترکمنستان به جمع ۴ بازیکن برتر مسابقات صعود کردند.

در نیمه نهایی، آدرینا خیام در یک بازی نزدیک با نتیجه ۳ بر ۲ مرجان کبودی دیگر نماینده کشورمان را شکست داد و به فینال راه یافت و آرنیکا کرمی دیگر ملی پوش کشورمان توانست از سد سروناز بروباو از ازبکستان بگذرد و فینالیست شود.

در فینال تمام ایرانی دختران، آدرینا خیام توانست با پیروزی مقابل آرنیکا کرمی عنوان قهرمانی را برای ایران به دست آورد و در دیدار رده بندی نیز مرجان کبودی از ایران توانست سروناز برو باو از ازبکستان را شکست دهد و به مدال برنز دست پیدا کند.

هدایت ملی پوشان هوپس کشورمان را در قسمت پسران محسن شیشه گرها عهده دار بود همچنین هدایت ملی پوشان دختر کشورمان در مسابقات هوپس آسیای میانه بر عهده فاطمه محقق بود.

کد خبر 2762583

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha