مراکز استان های کردستان و همدان به شبکه ریلی متصل می شوند

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اعلام آمادگی ابر پروژه راه آهن همدان - سنندج برای بهره برداری، گفت: با تکمیل این پروژه، مراکز استان های کردستان و همدان به شبکه ریلی متصل می شود.

به گزارش کرد پرس به نقل از روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی، خیراله خادمی در بازدید از پروژه راه آهن همدان - سنندج با اعلام آمادگی این پروژه برای بهره برداری، گفت: ۳۲ درصد از پیشرفت فیزیکی این پروژه طی ۱.۵ سال گذشته محقق شده است.

وی ارزش روز این پروژه را ۱۵ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این رقم نشان می دهد راه آهن همدان - سنندج یک ابر پروژه ریلی است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در خصوص مشخصات فنی این پروژه، اظهار کرد: طول پروژه از همدان تا سنندج حدود ۱۵۱ کیلومتر است و سرتاسر مسیر آمادگی بهره برداری دارد.

خادمی هدف این پروژه را اتصال ۲ مرکز استان کردستان و همدان به شبکه ریلی عنوان کرد و ادامه داد: اجرای راه آهن همدان _ سنندج اتصال مرکز کشور را به سمت غرب کشور به صورت ریلی برقرار می کند ولی برای اینکه بتوانیم شرایط کریدور را ارتقا دهیم باید به مرز باشماق اتصال انجام شود و از آن طریق به شبکه ریلی عراق متصل شویم تا به این ترتیب از طریق شبکه ریلی عراق به سوریه دسترسی یابیم.

وی با بیان اینکه با تکمیل این دسترسی ها تحولی در استان های غربی به ویژه استان کردستان رخ می دهد، یادآور شد: پیش بینی می شود با روند خوبی که در حوزه های زیرساختی حمل ونقلی در پیش گرفته شده و با برنامه ریزی ها و اقداماتی که در بخش های جاده ای هم در دست انجام است، بتوانیم کریدورهای اصلی استان و کریدورهای شمالی- جنوبی در غرب کشور نیز که بخش عمده آن حدود ۳۲۰ کیلومتر از استان کردستان می گذرد، تکمیل کنیم.

کد خبر 2761381

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha