اجتماع بزرگ ذاکران نبوی در سنندج

همزمان با نخستین روز از هفته وحدت، اجتماع بزرگ ذاکران نبوی با حضور مولودی خوانان و دف نوازان، جمع زیادی از مردم و مسئولان استان کردستان در میدان آزادی سنندج برگزار شد.

به گزارش کرد پرس، استان کردستان در ماه مبارک مولود (ربیع الاول)، سراسر ذکر منقبت و ستایش عظمت و بزرگی حضرت رسول اکرم (ص) در مساجد و تکایا می‌شود.

در این ماه مبارک از هر کوی و برزن در این استان نوای عرفانی دف به گوش می رسد و مردم مراسم‌ بزرگ و کوچک مولودی خوانی و دف نوازی را در ستایش پیامبر گرامی اسلام (ص) در منازل یا مساجد و تکایا برگزار می کنند.

در این ایام علاوه بر مراسم‌ مختلفی که توسط مردم برگزار می شود، دستگاه‌های مختلف به ویژه دستگاه‌های فرهنگی نیز برنامه‌های مختلفی را برنامه‌ریزی و اجرا می‌کنند.

اجتماع ذاکران نبوی یکی از برنامه‌هایی است که توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و همراهی دستگاه‌های مختلف برنامه ریزی شد و این مراسم معنوی همزمان با ۱۲‌ ربیع‌الاول میلاد پیامبر گرامی اسلام به اعتقاد اهل سنت و نخستین روز از هفته وحدت در میدان آزادی سنندج برگزار شد.

این مراسم و تجمع بزرگ و معنوی با حضور استاندار کردستان و جمعی از مسئولان، اقشار مختلف مردم استان و همراهی و مداحی خواننده نامی موسیقی عرفانی "پیام عزیزی" و مولودی خوانان و دف نوازان سطح استان برگزار شد.

استاندار کردستان در این مراسم ضمن گرامیداشت میلاد با سعادت حضرت محمد مصطفی (ص) و آغاز هفته وحدت، سنندج را دیار عاشقان و محبان اهل بیت عصمت و طهارت و مظهر ارادت به محضر ختمی مرتبت پیامبر اکرم توصیف کرد و اجتماع عظیم امروز به بهانه میلاد نگین خلقت، بهترین و برترین مخلوق بشریت، سراسر نور و رحمت را به مردم مومن و ایمان‌دار استان تبریک گفت.

اسماعیل زارعی کوشا، هفته وحدت را زمینه ساز انسجام امت اسلامی عنوان کرد و گفت: این هفته مبارک مظهر همبستگی ملی و اسلامی و تجلی حضور یکپارچه مسلمین است.

وی خود را خادم همه مردم خواند و یادآور شد: به فضل الهی امسال، سال شکوفایی پروژه‌های عمرانی در کردستان است.

استاندار کردستان با اشاره به حل مشکل و دغدغه ۱۰ ساله مردم سنندج بابت آب شرب شهری، اظهار کرد: بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان پروژه که در تاریخ عمرانی کردستان بی سابقه است، امسال افتتاح خواهد شد.

وی اضافه کرد: پروژه راه‌آهن تنها یکی از کلان پروژه‌هایی است که طی یکی دو هفته آینده بهره‌برداری و به مردم کردستان تقدیم خواهد شد.

در این مراسم معنوی علاوه بر مدیحه‌سرایی خواننده موسیقی عرفانی "پیام عزیزی" گروه‌های مولودی خوان سطح شهر سنندج نیز هر کدام قطعه‌ای در وصف خاتم پیامبران تقدیم کردند.

کد خبر 2761350

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha