پیام بافل طالبانی پیش از برگزاری کنگرۀ پنجم اتحادیۀ میهنی کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- بافل طالبانی، رئیس اتحادیۀ میهنی کردستان در پیامی اعلام کرد که اتحادیه میهنی کردستان به سیاست ملی بدون تغییر خود در مورد مسائل میهنی ادامه خواهد داد و از حقوق مردم کرد در هر کجای جهان حمایت خواهد کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از شارپرس، بافل طالبانی رئیس اتحادیۀ میهنی کردستان در پیامی به مناسبت پنجمین کنگره حزب متبوعش گفت: اتحادیۀ میهنی اگر در گذشته با انقلاب مسلحانه بیش از 26 هزار شهید تقدیم کردستان کرد، امروز با التزام به نیازهای مردم و درک شرایط. ما معتقدیم بهترین راه مبارزه، مبارزه سیاسی برای حفظ و ارائه دستاوردهای خدمات و ساختن آینده ای روشن تر و پایدارتر است.

طالبانی گفت: اتحادیه میهنی کردستان سیاست خود را در مرکز فدرال با دید و استراتژی قوی دنبال خواهد کرد، سیاستی که مام جلال پیش از ما دنبال می کرد که صلح، همزیستی و مشارکت واقعی است.

وی افزود: ما می دانیم که عمق استراتژیک کردها در بغداد است، بنابراین می خواهیم برای تقویت موقعیت منطقه و دستیابی به حقوق اساسی و تضمین یک زندگی شایسته برای مردم عزیزمان تلاش کنیم. تاکید می کنم که اتحادیه میهنی کردستان به سیاست میهنی بدون تغییر خود در مورد مسائل ملی ادامه خواهد داد و از حقوق مردم کرد در هر کجای جهان حمایت خواهد کرد.

رئیس اتحادیۀ میهنی کردستان در بیانیۀ خود تضریح کرد: ما به سمت مرحله جدیدی از مبارزه تشکیلاتی خود پیش می رویم و پنجمین کنگره را برای تقویت اتحادیه خود برگزار خواهیم کرد. یقین دارم که با یاری خداوند و وفاداری شما موفق خواهیم شد و مژده وحدت قوی تر را به مردم کردستان خواهیم داد.

 وی در پایان افزوده است: ما به نوآوری و نوسازی اعتقاد داریم، با تغییرات، همگام خواهیم بود و خود را تجدید می کنیم. امروز قدرت و نفوذ اتحادیه میهنی در اقلیم کردستان و مرکز فدرال برای همه روشن است و روابط بین المللی ما در سطح بالایی قرار دارد و بدیهی است که قدرت اتحادیه میهنی به معنای قدرت منطقه و عراق است. "

کد خبر 2761252

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha