ملا بختیار: در کنگره پنجم حزب اتحادیه میهنی کردستان شرکت نخواهم کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان_ عضو شورای عالی سیاسی و منافع اتحادیه میهنی کردستان با اعلام اینکه اطمینان دارد همه اعضای اتحادیه میهنی کردستان به جز کسانیکه کرامت انسانی خود را زیرپا گذاشته‌اند نگرانی عمیقی از برگزاری کنگره و مبانی آن دارند، افزود کسانیکه در کنگره قبلی تایید شدند براساس مبانی دمکراسی تایید نشدند آنها هم نیز که پذیرش نشدن به دلیل حفظ کرامت انسانی خود پذیرش نشدند.

به گزارش کردپرس به نقل از خندان، ملا بختیار روز دوشنبه  تاریخ ۲۰۲۳/۹/۲۵ در پیامی ویدیویی اعلام کرد سه هفته قبل با بافل طالبانی دیدار کرده است، طالبانی اعتقاد دارد که حزب اتحادیه میهنی در وضعیت مناسبی به سر می‌برد و در انتخابات آینده نیز نتایج خوبی کسب خواهد کرد و دول مختلف نیز از آنها رضایت کامل دارند تا دو ماه دیگر هم به ترکیه سفر خواهد کرد و مشکلات را رفع خواهد نمود.

وی اشاره کرد در کنگره پنجم قصد دارند ۳۱ نفر را در شورای عالی منصوب کنند از آنها خواستم که طرح شورای عالی را بفرستند تا مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرد اما این کار را نکردند.

ملابختیار در ادامه اشاره کرد مسئولیت عدم مشارکت ملابختیار و دیگر اعضای شورای عالی اتحادیه میهنی کردستان بر عهده دفتر سیاسی اتحادیه میهنی به خصوص شخص بافل طالبانی خواهد بود آماده‌سازی زیرساختهای لازم برای برگزاری کنگره قبلی به مدت شش ماه تا یکسال به طول انجامید همه مواضع و انتقادات اعضای حزب جمع‌آوری می‌شد و مورد ارزیابی قرار می‌گرفت سپس کنگره برگزار می‌شد.

وی این موضوع را هم مطرح کرد اتحادیه میهنی کردستان با وجود اینکه با عملکردش از میزان آرای خود کاسته است همه درهای برقراری توافق را مسدود کرده است نتایج همه سیاستهای سالهای گذشته این حزب باعث بخشی از شکستهای دولت اقلیم کردستان شده است، هیچ عملکرد منفی از دولت نیست که اتحادیه میهنی در آن سهیم نبوده باشد.

در رابطه با انتخابات پارلمان عراق نیز گفت: «در انتخابات پارلمانی عراق مربوط به سال ۲۰۲۱ در مقایسه با سال قبل آرای اتحادیه میهنی کردستان ۱۷۷ هزار و ۵۲۰ رای کاهش پیدا کرد  تنها ۶% از آرا را به دست آورد آرای حزب دمکرات کردستان نیز ۱۴۵ هزار و ۴۷۹ رای کاهش پیدا کرد جنبش تغییر هم به میزان ۱۷۷ هزار رای کاهش ارا داشت یعنی در مجموع احزاب کرد ۵۰۰ هزار و ۱۹۰ رای از دست داده‌اند.»

ملابختیار اعلام کرد ۶۴% از مردم اقلیم کردستان و کردهای ساکن مناطق مورد مناقشه انتخابات را تحریم کرده‌اند همه مردم کُرد آگاه شده اند چون مسئولان احزاب کرد مرتکب فساد می‌شوند و از فروش نفت سود می‌برند و در مناطق مرزی اقدامات قاچاق کالا انجام می‌دهند.

ملابختیار اعلام کرد رفتارهایی که در حال حاضر نسبت به اعضای اتحادیه میهنی کردستان اعمال می‌شود تنها در سیاست احزاب دیکتاتور مشاهده کرده‌ام لاهور شیخ جنگی و طرفداران وی از اتحادیه میهنی اخراج شدند به احتمال قرین به یقین لیست جداگانه خود را تشکیل خواهند داد.

وی درخصوص رفراندوم اشاره کرد درست است که رفراندوم پایه و اساس و ستون اقلیم کردستان است اما دچار شکست غیر قابل انکاری شده است از وقتی که رفراندوم برگزار شد هیچ دولتی از اقلیم کردستان حمایت نکرد.

کد خبر 2761209

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha