فعالیت ۱۳ شرکت دانش بنیان در جهاد دانشگاهی کردستان

رئیس جهاد دانشگاهی کردستان گفت: در حال حاضر ۱۳ شرکت دانش بنیان در بخش های کشاورزی، پزشکی، فنی و مهندسی و ... تحت نظر جهادددانشگاهی کردستان فعالیت دارند که تمام نیروهای این شرکت ها جوانان فارغ التحصیل بومی استان هستند.

به گزارش کرد پرس، اکبر اسدی در بازید از شرکت های دانش بنیان جهاد دانشگاهی که به مناسبت سالروز تأسیس این نهاد انقلابی برگزار شد، گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی و دانش بنیان در سال ۱۳۵۹ زیر نظر ستاد انقلاب فرهنگی با هدف بسط و گسترش آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی در سطح دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی تأسیس شد.

وی افزود: مأموریت اولیه این نهاد انقلابی توسعه فرهنگ اسلامی و انقلابی در سطح دانشگاه ها و بعد از آن به عنوان پل ارتباطی بین دانشگاه و جامعه مأموریت پیدا کرد و براساس شاخص های ارزیابی در این مأموریت نیز تاکنون بسیار موفق عمل کرده است.

رئیس جهاد دانشگاهی کردستان، با اشاره به اینکه بهترین شاخصه برای ارزیابی جهاددانشگاهی بیانات مقام معظم رهبری است، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در مورد جهاد دانشگاهی می فرماید: «جهاد دانشگاهی فقط یک نهاد نیست، بلکه یک فرهنگ است؛ یک سمت گیری و حرکت است. هر چه بتوانیم ما این فرهنگ را در جامعه گسترش دهیم و آن را پایدار و استوار کنیم، کشور را به سمت سربلندی و عزت و استقلال حقیقی بیشتر پیش برده ایم.»

اسدی ادامه داد: جهاد دانشگاهی همواره در تلاش است تا با گسترش تحقیقات و شکوفایی استعدادها، برای نیل به خوداتکایی، توسعه امور فرهنگی در سطح جامعه از طریق همکاری با مراکز علمی و سایر مراجع و نهادهای فرهنگی به ویژه برای نسل جوان، نهادی تأثیرگذار باشد.

وی یادآور شد: جهاد دانشگاهی در حوزه فرهنگی پل ارتباطی بین دانشگاه و جامعه را به طور عینی عملی کرده است و با تأسیس خبرگزاری های ایسنا، ایکنا، مرکز افکارسنجی ایسپا، مرکز امام و انقلاب، انتشارات و ... خدمات مثبتی را به جامعه ارائه داده است.

رئیس جهاد دانشگاهی کردستان بیان کرد: در حال حاضر ۱۳ شرکت دانش بنیان و یا در حال دانش بنیان شدن در بخش های کشاورزی، پزشکی، فنی و مهندسی و ... زیر نظر جهاد دانشگاهی کردستان فعالیت دارند که تمام نیروهای این شرکت های دانش بنیان جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی بومی استان هستند که در صورت حمایت بیشتر می توانند زمینه ساز اشتغالزایی برای سایر جوانان استان نیز باشند.

اسدی گفت: جهاد دانشگاهی استان، آمادگی خود را برای مأموریت های جدید در راستای توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر استان کردستان اعلام می کند.

کد خبر 2759202

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha