اجرای «پویش همراهان سفر ایمن» در زمان تردد زائران اربعین در جاده های کردستان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کردستان گفت: با توجه به اهمیت محورهای مواصلاتی استان در ایام سفرهای اربعین حسینی (ع)، افزایش ایمنی جاده ها از ابتدای سال جاری در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش کرد پرس، فرزاد حسنی در گفت و گو با خبرنگاران، فراهم ساختن مسیری ایمن، برای تردد زائران را از مهمترین اولویت های حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای استان عنوان کرد و گفت: جهت افزایش ایمنی محورهای مواصلاتی استان، اقداماتی همچون آشکارسازی، ایمن سازی نقاط پرتگاهی و رفع نقاط پرحادثه، ارتقای روشنایی، نصب انواع تابلو و علائم ایمنی، نصب و تعمیر حفاظ های ایمنی شامل گاردریل، هندریل و نیوجرسی و ایمن سازی تقاطع های همسطح و خط کشی محورها در حال اجرا است.

وی از بازدید و نظارت مستمر از مجتمع های خدماتی رفاهی خبر داد و افزود: مجتمع های خدماتی رفاهی از نظر وضعیت بهداشتی، نظافت محوطه و مناسب سازی فضاهای داخلی به ویژه نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی مورد بازدید و بازرسی قرار می گیرند و در صورت مشاهده هرگونه مشکل به آنها اخطار کتبی داده می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کردستان یکی از مهمترین اقدامات پیش بینی شده برای ایمنی تردد زائران اربعین حسینی (ع)، را اجرای طرح «پویش همراهان سفر ایمن» دانست و افزود: با توجه به تجربه موفق اجرای این طرح در ایام نوروز و کاهش تصادفات رانندگی، پویش همراهان سفر ایمن در ایام اربعین با ارائه محتوای ویژه برای میزبانی از زائران اربعین اجرا خواهد شد.

حسنی ادامه داد: با توجه به تجربه موفق اجرای این طرح در ایام نوروز و کاهش تصادفات رانندگی، پویش همراهان سفر ایمن در ایام اربعین با ارائه محتوای ویژه برای میزبانی از زائران اجرا خواهد شد.

وی یادآور شد: زوار اربعین حسینی برای کسب اطلاعات از آخرین وضعیت راه ها می توانند از طریق سامانه های مختلف ۱۴۱ شامل اپلیکیشن ۱۴۱، سایت مرکز مدیریت راه ها، شماره پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ و تلفن پاسخگوی شبانه روزی ۱۴۱ اطلاعات کامل از مسیر مورد نظر را کسب کنند.

کد خبر 2758881

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha