آتش سوزی جنگل های مریوان پس از ۳ روز مهار شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: آتش سوزی جنگل های مریوان پس از ۳ روز توسط بالگرد و نیروهای منابع طبیعی مهار و ایمن سازی شد.

به گزارش کرد پرس، بهزاد شریفی پور در جمع خبرنگاران گفت: آتش سوزی که از ظهر پنجشنبه و در منطقه به رده ره شه مریوان شروع شد، شامگاه شنبه به طور کامل خاموش شد.

وی وسعت این آتش سوزی را ۱۶۵ هکتار اعلام کرد و افزود: نیروهای مردمی و سازمان های مردم نهاد با کمک ۴۰ نفر از نیروهای منابع طبیعی در مهار این آتش سوزی مشارکت داشتند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان اظهار کرد: با پیگیری های صورت گرفته برای انجام عملیات اطفای حریق هوایی، بالگردی از تهران به مریوان اعزام شد که کمک بسیار خوبی برای مهار آتش بود.

شریفی پور دلیل آتش سوزی را عامل انسانی عنوان کرد و ادامه داد: وجود این آتش سوزی منجر به انفجار مین جامانده از دوران جنگ تحمیلی و مصدومیت ۶ نفر شد که سرپایی در بیمارستان درمان شدند.

وی یادآور شد: تیم های اطفای حریق ادارات منابع طبیعی شهرستان های سنندج، کامیاران و سروآباد هم در محل حضور پیدا کردند و افزون بر این نیروهای مردمی و سازمان های مردم نهاد، بسیج و سپاه هم برای کنترل و اطفای آتش سوزی به یاری ما آمدند.

کد خبر 2758586

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha