اردوغان وزیرانی که برای خود دایره قدرت تشکیل داده بودند را از کابینه خارج کرد

سرویس ترکیه - روزنامه نگار سیاسی ترکیه در تحلیل خود کابینه اردوغان را یک هیات وزرای غیر مسئول در برابر مجلس و در بالاترین سطح وفاداری به شخص اردوغان توصیف کرد.

به گزارش کردپرس، باریش ترک اوغلو روزنامه نگار نزدیک به اپوزیسیون ترکیه در سخنانی تغییر کابینه توسط رجب طیب اردوغان را تحلیل کرد. به گفته ترک اوغلو اردوغان وزرایی را که برای خود دایره قدرت تشکیل داده بودند، از کابینه اش کنار گذاشت.

ترک اوغلو روزنامه نگار روزنامه جمهوریت، در یک برنامه تحلیلی در تلویزیون خلق تی وی، با بیان این که در حال حاضر چیزی به نام کابینه وجود ندارد، گفت که در سیستمی که آتاترک بنیان نهاده بود، کابینه به نهادی گفته می شد که در برابر مجلس پاسخگو بود اما در حال حاضر تنها یک هیات وزیران وجود دارد و این هیات وزیران تنها در برابر یک نفر مسئول است و آن هم شخص رئیس جمهور است. 

ترک اوغلو افزود: طبیعتاً اگر وزیر در برابر یک نفر مسئول باشد، در برابر کل کشور مسئولیتی ندارد.

ترک اوغلو در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که در 7 سال گذشته نیروهای مسلح مترادف با شخص خلوصی آکار بوده اند، و پلیس و ژاندارمری هم مترادف با شخص سلیمان سویلو بوده اند، گفت: اردوغان این مراکز قدرت را از هم پاشید و دولتی تشکیل داد متشکل از بروکرات ها و وزرایی که دارای بالاترین سطح وفاداری به شخص خودش هستند.

کد خبر 2756633

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha