صدور حکم رتبه بندی برای بیش از ۲۲ هزار فرهنگی در کردستان

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: ۲۲ هزار و ۱۶۲ نفر از فرهنگیان کردستانی که در سامانه مدارک خود را بارگزاری کردند رتبه بندی قطعی آنها تایید و صادر شده است.

به گزارش کرد پرس، هاشم ناظمی جلال گفت: بیش از ۲۰ سال که از طرح رتبه بندی معلمان رونمایی شد اما این اتفاق نهایتا امسال با عزم دولت سیزدهم روی داد که کار بسیار بزرگ و مهمی است.

وی اظهار کرد: سند تحول بنیادین، قانون رتبه بندی فرهنگیان در ۱۵ اسفند  ۱۴۰۰ به هیات دولت ابلاغ و در ۱۵مرداد ماه ۱۴۰۱ نیز آیین نامه آن از طرف هیات دولت برای اجرا به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان افزود: از ۲۳ هزار و ۲۶۶ فرهنگی مشمول رتبه بندی در استان کردستان، ۲۳ هزار و ۹۴ نفر مدارک خود را در سامانه بارگذاری کردند.

هاشمی جلال ادامه داد: در نهایت ۲۲ هزار و ۱۶۲ نفر از فرهنگیان کردستانی که در سامانه مدارک خود را بارگزاری کردند رتبه بندی قطعی آنها تایید و صادر شد.

وی یادآور شد: از این تعداد ۵ هزار و ۳۶۴ نفر شامل رتبه یک، ۴ هزار و ۷۵۸ نفر شامل رتبه دو، ۱۰ هزار و ۱۶۴ نفر شامل رتبه سه و هزار و ۸۴۶ نفر شامل رتبه چهار و ۴۸ نفر شامل رتبه پنج شده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با اشاره به اینکه عزم آموزش و پرورش بر این است که به اعتراضات معلمان استان نسبت به طرح رتبه بندی معلمان رسیدگی کند، بیان کرد: رتبه بندی معلمان کار بزرگ و ارزشمندی بود که در سال های آینده نیاز به چکش کاری دارد و به مرور بهتر می شود تا شان و منزلت واقعی فرهنگیان حفظ شود.

کد خبر 2754407

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha