پنجمین جشنواره سالانه کارتون وکاریکاتور فجر کردستان برگزار می‌شود

سرویس کردستان - رییس حوزه هنری کردستان گفت: خانه کارتون وکاریکاتور حوزه هنری استان کردستان و سازمان بسیج هنرمندان استان در راستای سیاست‌ها و اهداف محوری خود پنجمین جشنواره سالانه کارتون و کاریکاتور فجر ‌را برگزار می‌کند.

به گزارش کرد پرس، امین مرادی با اشاره به اهمیت نقش هنر در انتقال مفاهیم ارزشی, گفت: این جشنواره به منظور بهره‌گیری از هنر در بیان روشنگری و آسیب شناسی و چاره‌جویی مشکلات موجود روز در ایران و جهان هرساله با همکاری و مشارکت حوزه هنری و سازمان بسیج هنرمندان استان برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: جاهلیت مدرن، حقوق بشرآمریکایی، استکبارستیزی، جهاد،مقاومت، اتحاد و سبک زندگی ایرانی اسلامی از موضوعات این جشنواره در نظر گرفته شده است.

رییس حوزه هنری کردستان افزود: ایجاد فضای مناسب رقابتی میان هنرمندان، ایجاد انگیزه و تقدیر از هنرمندان، ارتقا فرهنگ عمومی و تغییر نگرش در این خصوص، آشنایی مخاطبان با سیاست های سلطه طلبانه و خارج از چارچوب های بین المللی کشور آمریکا از جمله اهداف این جشنواره است.

مرادی معضلات‌ و مشکلات‌ فرهنگی‌ و اجتماعی ناشی‌ از نفوذ فرهنگ‌ بیگانه‌ و تبلور آن‌ در آثار هنری را از دیگر اهداف این دوره از جشنواره اعلام کرد.

به تصویر کشیدن جاهلیت مدرن

رییس سازمان بسیج هنرمندان کردستان نیز با اشاره به توانمندی‌های هنری کارتونیست‌های کشور بیان کرد: این جشنواره در پنجمین دوره خود تلاش دارد بتواند با زبان هنر و نقش‌آفرینی هنرمندان به اهداف مورد نظر خود که همانا،جاهلیت مدرن و حقوق بشر آمریکایی، استکبارستیزی و جهاد همه جانبه جبهه مقاومت و اتحاد آزادی خواهان دنیا در برابر جبهه استکبار است را به تصویر بکشد.

عباس داوودنیا به شرایط شرکت در جشنواره اشاره کرد و ادامه داد: هر متقاضی می‌تواند حداکثر پنج اثر را در هر بخش از طریق ایمیل به پست الکترونیکی جشنواره به آدرس kurdistancartoon@gmail.com ارسال کند،ضمن اینکه آثار باید با فرمت jpg و رزولوشن (وضوح) dpi۳۰۰ و در حجم کمتر از چهار مگابایت ارسال شود.

وی یادآور شد: ارسال نام و نام‌خانوادگی، آدرس پستی، آدرس ایمیل، تلفن، عکس و سوابق کاری در قالب فایل word توسط هنرمند الزامی است.
رییس سازمان بسیج هنرمندان کردستان یادآور شد: به هنرمندانی که آثارشان در کاتالوگ چاپ شود نسخه‌ای از آن اهدا شده و آثارشان در زمان برگزاری نمایشگاه در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

رییس سازمان بسیج هنرمندان کردستان با اشاره به گاه‌شمار جشنواره گفت: ۲۴ بهمن آخرین مهلت ارسال آثار خواهد بود و این زمان به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد، ضمن اینکه چاپ نمایشگاهی تمام آثار برعهده برگزارکننده است و ستاد برگزاری جشنواره مجاز است آثار انتخاب شده را در امور انتشاراتی، تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی جشنواره مورد استفاده قرار دهد.

داوودنیا اظهار کرد: نمایشگاه آثار برتر نیمه اول اسفند در شهرهای سنندج، بیجار و سقز برگزار می‌شود و برگزیدگان همزمان با سالروز مبعث حضرت رسول اکرم (ص) در مراسمی در سنندج معرفی و تجلیل می‌شوند.

کد خبر 26771

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha