استقرار واحدهای تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی سلماس فراهم می شود

سرویس آذربايجان غربى- استاندار آذربایجان غربی گفت: با طی مراحل مقدماتی و استفاده از ظرفیت های سرمایه گذاری، واحدهای تولیدی می‌توانند در منطقه ویژه اقتصادی سلماس مستقر شوند.

به گزارش کردپرس، محمدصادق معتمدیان، در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی سلماس با اشاره به ظرفیت های منطقه تصریح کرد: دو راهکار اعطای تسهیلات بلاعوض و دعوت از شرکت های بزرگ نظیر ایمیدرو برای تامین زیرساخت های لازم جهت حضور بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی سلماس را پیگیر هستیم.

او افزود: امید داریم تا با تامین زیرساخت های لازم شاهد حضور بخش خصوصی در حوزه سرمایه گذاری و فعال سازی این منطقه باشیم.

معتمدیان بیان کرد: برای ارائه خدمات به سرمایه گذاران متقاضی، نیازمند ساخت ساختمان گمرک و منطقه ویژه اقتصادی هستیم که این امر نیز به اختصاص اعتبار نیاز دارد.

استاندار آذربایجان غربی گفت: با همراهی شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، این منطقه ویژه آماده حضور سرمایه گذاران شود.

معتمدیان افزود: منطقه ویژه اقتصادی سلماس علاوه بر واقع شدن در آذربایجان غربی تنها استان هم مرز با سه کشور و نیز شاهراه ارتباطی ایران به اروپا و مزیت‌های قانونی سرمایه گذاری، از زیرساخت‌های مناسبی نظیر دسترسی به راه آهن بین المللی ایران و اروپا، برخورداری از شبکه گازرسانی و دسترسی به جاده‌های بین المللی نیز برخوردار است.

کد خبر 26247

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha