بیمار قلبی در قروه از امدادرسانی محروم ماند/کمبود امکانات یا ضعف مدیریت؟!

سرویس کردستان- بیمار 65 ساله قروه ای در روستای قاملو به دلیل مسدود بودن راه و نیامدن راهداری شهرستان برای بازگشایی مسیر از امدادرسانی محروم ماند.

به گزارش خبرنگار کردپرس، نیمه شب گذشته حوالی ساعت 3 بامداد گزارشی مبنی بر نیاز یک بیمار قلبی به امدادرسانی در روستای قاملو به فوریت های پزشکی شهرستان قروه داده می شود. به گفته مسئول فوریت های پزشکی قروه پس از دریافت گزارش بلافاصله آمبولانس به روستای قاملو اعزام که در میانه مسیر نزدیک به روستای معصوم آباد به دلیل کولاک شدید برف و مسدود بودن راه امکان تردد نبود و ناچار آمبولانس توقف می کند.

«شاهرخ محمدی» از ارتباط با راهداری در این زمینه برای بازگشایی مسیر گفت و افزود: با راهداری استان تماس گرفته شد و بلافاصله اعلام کردند که به راهداری شهرستان دستور بازگشایی داده شده اما تا ساعت 7 صبح خبری از حضور نیروهای راهداری برای بازگشایی مسیر نبود.

او با بیان اینکه راهداری قروه بعد از ساعت ها اعلام کرد که به دلیل کمبود امکانات و نبود ماشین آلات نمی توانند مسیر موردنظر را بازگشایی کنند، گفت: نیروهای فوریت ها نه اجازه ترک محل را داشتند و نه می توانستند به سمت مقصد بروند و در این بین دو خانواده در مسیر مانده هم بودند که داشتند از شدت سرما تلف می شدند.

«محمدی» سپس با اشاره به اینکه در ساعت 7 صبح دستور اتمام مأموریت داده شد، تصریح کرد: ناچار شدیم تلفنی حال بیمار را جویا شده و توصیه های مراقبتی لازم داده شد که خب حال عمومی بیمار خوب است اما تکرار این مسئله خطرناک خواهد بود.

او مشکل اصلی را در ارتباط گیری دانست و افزود: در این زمینه نمی شود تلفنی با مسئولان شهرستان ارتباط برقرار کرد چون امکان قطع و وصل وجود دارد و باعث تأخیر در امدادرسانی می شود لذا تمامی ارتباطات به صورت سیستماتیک است و باید مسئولان شهرستان نسبت به این مسئله بیشتر دقت نمایند.

«محمدی» در ادامه از تکرار این گونه اتفاقات در شرایط بحرانی ابراز نگرانی کرد و گفت که باز هم از این دست اتفاقات رخ می دهد و آن وقت چه باید کرد؟ چرا در شهرستان تیم بحران در زمان اضطراری فعال نیست؟!

باتوجه به سخنان مسئول فوریت های پزشکی شهرستان قروه به نظر می رسد مسئولان شهرستان قروه مخصوصاً نهادی همانند راهداری هنوز نسبت به مسئولیت خود آگهی لازم را ندارند و با بهانه نبود امکانات به سادگی با جان مردم بازی می کنند و این نه تنها قابل قبول نیست بلکه نیازمند برخورد برای تکرار نشدن این وضعیت است.

تمامی این مسایل بحران مدیریت در شهرستان قروه را نشان می دهد و معلوم نیست چرا فکری اساسی برای این معضلات نمی شود؟!/

کد خبر 25802

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha