دستگاه قضایی در برخورد با عاملان حیوان آزاری در ارومیه قاطعانه برخورد کند

سرویس آذربایجان غربی- استاندار آذربایجان غربی خواستار شناسایی و دستگیری عاملین کشتار یک قلاده خرس در یکی از روستاهای شهرستان ارومیه شد و گفت: امیدواریم دستگاه قضایی در برخورد با این افراد همچون همیشه قاطعانه برخورد نماید.

به گزارش کردپرس، محمدمهدی شهریاری با ابراز تاسف از این رفتار ناپسند و غیر انسانی و تاکید بر اهمیت برخورد با عاملین چنین جنایتی تصریح کرد: حفظ و حمایت از حقوق حیوانات از قدیم الایام همواره مورد توجه بوده است. به صراحت آیات متعدد قرآن، حیوانات در برابر خداوند به خضوع برخواسته و بر آستان او سجده می‌کنند.

او با اشاره به اینکه در نظام حقوقی اسلام، از یک‌ سو بهره برداری و استفاده بهینه از حیوانات مورد شناسایی قرار گرفته است گفت: همچنین در دین اسلام به رعایت حقوق حیوانات و دفاع از گونه های مختلف آنان سفارش شده است به نحوی که آزار و اذیت و کشتن حیوانات عملی مذموم و مرتکبین مستوجب عذاب الهی اند.

شهریاری با اشاره به اینکه امیدواریم دستگاه قضایی در برخورد با این افراد همچون همیشه قاطعانه برخورد نماید افزود: حق احترام بر حیوانات، حق زندگی و تولید نسل آزادانه و حق مراقبت از حیوانات، از جمله حقوق آنها است به نحوی که هیچ حیوانی نباید در معرض برخورد نامناسب یا اعمال بی رحمانه قرار گیرد و بر اساس قانون، هرفعل غیر ضروری و هرگونه تصمیم که منجر به مرگ حیوانات شود به مثابه جنایت علیه حیات آنها است.

کد خبر 257626

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha