گرفتار شدن 11 کوهنورد در کوه های منطقه کلاترزان سنندج

سرویس کردستان - مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: 11 کوهنورد کردستانی در ارتفاعات کوه های منطقه کلاترزان شهر سنندج گرفتار شده و تیم های امداد کوهستان هلال احمر برای نجات آنها به منطقه اعزام شدند.

به گزارش کرد پرس، پیام جلالی گفت: برای نجات جان ۱۱ کوهنورد که در کوه‌های منطقه کلاترزان شهر سنندج در برف گرفتار شده‌اند ۲ تیم عملیاتی از این جمعیت اعزام شدند.

وی اظهار کرد: با توجه بارش برف و کولاک سنگینی که روز دوشنبه در استان کردستان شاهد بودیم امروز با خبر شدیم که ۱۱ نفر کوهنورد غیرحرفه‌ای در کوه های منطقه کلاترزان از اطراف شهر سنندج در برف و کولاک گرفتار شده‌اند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان با اشاره به اینکه وضعیت این کوهنوردان به دلیل تمام شدن آذوقه و سرما بغرنج اعلام شده است, افزود: ما درصدد بودیم به صورت امداد هوایی برای نجات جان این افراد اقدام کنیم اما با توجه به شرایط منطقه مسیر نشد و به صورت زمینی ۲ تیم از این جمعیت برای امدادرسانی به کوهنوردان گرفتار در برف و کولاک اعزام شدند.

جلالی بیان کرد: با توجه به بارش سنگین برف و کولاک اخیر، در حال حاضر شرایط برای کوهنوردی مساعد نیست و توصیه می‌کنیم که مردم به کوه‌های اطراف شهر نروند.

کد خبر 25728

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha