٩٤ راه روستایی آذربایجان غربی مسدود شد/ راه‌های اصلی و فرعی باز است

سرویس آذربایجان غربی- مدیرکل راهداری آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر بر اثر بارش سنگین برف، راه ارتباطی ۹۴ روستای استان مسدود است و در محور تمرچین کولاک برف شکل گرفته است.

به گزارش خبرنگار کردپرس، ارسلان شکری در خصوص آخرین وضعیت راه‌های استان در پی بارش برف افزود: بر اساس گزارش‌های رسیده تاکنون راه روستایی ۹۴ روستا در سطح استان شامل، شهرستان تکاب ۵ راه روستایی، شهرستان پیرانشهر ۱۵ راه روستایی، چالدران ۲۰ محور روستایی، شهرستان خوی ۱۰ محور روستایی، شهرستان سلماس ۴۰ محور روستایی و شهرستان مهاباد ۴ محور روستایی مسدود است.

او با بیان اینکه تلاش شبانه روزی راهداران برای برف روبی و نمک پاشی تمام محورهای برفگیر و بازگشایی محورهای روستایی مسدودی استان ادامه دارد، افزود: راهداران راهدارخانه ۱۴ شهید بخش سیلوانای شهرستان ارومیه نیز دیشب و بامداد امروز با باز گشایی روستای قرایی این بخش توانستند به یک خانم باردار جهت امداد رسانی کمک کنند.

شکری گفت: بر اساس گزارش رسیده از راهداران آخرین وضعیت راه‌های استان تا این لحظه بارش در کلیه شهرستان‌ها و راه‌های استان به صورت خفیف، محور تمرچین کولاک، بارش شدید در حوزه پیرانشهر، نقده، مهاباد، اشنویه و سردشت و کولاک در محور روستایی آق اطاق شهرستان تکاب را نشان می‌دهد.

اوضافه کرد: کلیه راه‌های اصلی و فرعی باز و تردد برقرار است و توصیه اکید می‌شود از ترددهای های غیر ضرور در محورهای برف گیر خودداری شود و در صورت لزوم به تردد حتماً وسایل ایمنی، خوراک، پوشاک گرم و در محورهای کوهستانی به علت کولاک همراه داشتن زنجیر چرخ الزامی است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی تاکید کرد: قبل از سفر از طریق شماره ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل ون قل جاده‌ای استان آذربایجان غربی حتماً از وضعیت محورها و شرایط جوی با خبر شوید.

کد خبر 23982

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha