استقرار  مدیریت زنجیره تولید  کشاورزی  ضروری است

سرویس آذربایجان غربی- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی بر ضرورت استقرار مدیریت زنجیره تولید با همکاری دولت و مردم در بخش کشاورزی استان تاکید کرد.

به گزارش کردپرس، نادر صادقی، در مراسم نخستین رویداد کشاورزی دانش بنیان و نوآور ویژه حوضه دریاچه ارومیه و دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع و ماشین آلات کشاورزی، اظهار کرد: موضوع مدیریت زنجیره تامین در همه عرصه ها به ویژه حوزه کشاورزی مستلزم همکاری دولت و مردم است.

صادقی افزود: باید سطح دانش کشاورزان ارتقا داده شود و با استفاده از ارتقای دانش است که می توان از منابع آبی و خاکی نهایت بهره برداری را در کنار صیانت از آنها داشت.

او با بیان اینکه در حوزه عملکرد دولت در زمینه استقرار مدیریت زنجیره تولید بحث انتقال آب از سد کانی سیب در مراحل اتمام است و با پایان این طرح ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب وارد حوزه دریاچه ارومیه و مردم به خصوص کشاورزان نیز برای تحقق این زنجیره باید دانش و تجارب علمی خود در بخش کشاورزی را ارتقا دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه احیای دریاچه ارومیه برای حفظ حیات منطقه ضروری است، ادامه داد: با توجه به مشکلات زیست محیطی رخ داده در چند سال اخیر اهمیت احیای دریاچه ارومیه بر کسی پوشیده نیست و برای حفظ حیات منطقه یک امر ضروری است.

او با تاکید به اینکه در بحث اصلاح الگوی کشت توجه به بهره وری از کلیدی ترین موارد کشاورزی در دنیا است، بیان کرد: یکی از الزامات بهره وری استفاده از تکنولوژی های نوین و فناوری های نوین و افزایش تنوع محصولات است.

کد خبر 23909

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha