٥٠٥ میلیارد تومان دیگر برای احیای دریاچه ارومیه مصوب شد

سرویس آذربایجان غربی- مدیر دفتر برنامه ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: در سال جدید دولت ۵۰۵ میلیارد تومان برای اتمام پروژه های نیمه تمام احیای دریاچه ارومیه توسط دولت مصوب تصویب کرده است و بر اساس وعده دولت سیزدهم باید تا سال ۱۴۰۷ دریاچه ارومیه را به تراز اکولوژیک برسانیم.

به گزارش کردپرس، مسعود تجریشی، در نخستین رویداد کشاورزی دانش بنیان و نوآور ویژه حوضه دریاچه ارومیه که در مکان دائمی نمایشگاه های بین المللی ارومیه برگزار شد، افزود: ۷۵ درصد از پروژهای احیای دریاچه ارومیه در سال های اخیر مربوط به پروژه های سازه ای بوده و جهت گیری دولت جدید حرکت به سمت پروژه های نرم افزاری و اجرای طرح (به‌کاشت) است.

تجریشی با اشاره به اینکه سند تخصیص دینامیک حوضه آبریز دریاچه ارومیه با توجه به میزان آب تجدید پذیر تدوین شده است، گفت: با اجرای طرح های نرم افزاری امید است تا ۴سال آینده دریاچه به تراز اکولوژیکی خود برسد.

تجریشی با بیان اینکه تاکید دولت سیزدهم بر بازنگری طرح های اجرایی ستاد احیای دریاچه ارومیه افزود: بر اساس تاکیدات رئیس جمهوری باید در۱۵ روز اخیر اقدامات عملی برای بازنگری، آسیب شناسی و امکان سنجی طرح های ستاد احیا انجام می گیرد.

او همچنین با تاکید بر تداوم طرح های نجات بخشی ستاد احیای دریاچه ارومیه توسط رئیس جمهوری گفت: در حال حاضر جهت گیری طرح ها به سمت فعالیت های نرم افزاری به صورت مشترک با استانهای حوزه آبریز دریاچه ارومیه و وزارت جهاد کشاورزی مرتبط به همراه بخش خصوصی است تا با کاهش ۴۰ درصد آب در بخش کشاورزی بتوانیم در زمینه بهره وری در این حوزه به عنوان استانهای پیشرو عمل کنیم.

مدیر دفتر برنامه ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه با بیان اینکه تا سال ۱۴۰۰ عملیات اجرایی در جهت احیا و تثبیت شرایط دریاچه ارومیه بود ، بیان کرد: تلاش می کنیم با برنامه های عملیاتی دولت سیزدهم تا سال ۱۴۰۷ دریاچه ارومیه را به تراز اکولوژیک برسانیم.

گفتنی است؛ تا کنون 15 هزار میلیارد تومان برای اجرای پروژه های احیای دریاچه ارومیه هزینه شده، اما هر روز حجم و وسعت دریاچه ارومیه بیشتر آب می رود و مشخص نیست این پول ها کجا صرف شده اند.

نخستین رویدادکشاورزی دانش بنیان و نوآور ویژه حوضه دریاچه ارومیه، همزمان با دوازدهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات ، ادوات باغبانی و مکانیزاسیون ، نهاده ها ، تجهیزات گلخانه ای و سیستم های آبیاری امروز با حضور مسئولان استانی و کشوری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی ارومیه گشایش یافت.

کد خبر 23905

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha