ورود سازمان بازرسی به پرونده تصفیه خانه مهاباد/ کشف تخلف میلیاردی در عقد قرارداد

سرویس آذربايجان غربى- سرپرست ادا‌ره کل بازرسی ‌آذربایجان‌غربی گفت: سازمان بازرسی استان با ورود به قراردادهای شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی در مراحل احداث و بهره برداری از تصفیه خانه آب مهاباد از تخلف آن جلوگیری کرد

به گزارش کردپرس، یکی از مجهزترین تصفیه‌خانه های آب شرب ایران، سال ٩٨، با حضور رییس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو در مهاباد، با هدف تصفیه بیش از ۶۴ هزار متر مکعب آب در شبانه‌روز تا افق سال ۱۴۱۸ افتتاح شد.

عملیات احداث این تصفیه‌خانه در قالب قرارداد ساخت، بهره‌برداری و انتقال (BOT) در سال ۱۳۹۳ آغاز و ٥ سال بعد بنا به گفته مدیر کل آبفای آذربایجان غربی؛ با ۶۳۰ میلیارد ریال هزینه، به بهره‌برداری رسید.

اخیرا سرپرست ادا‌ره کل بازرسی ‌آذربایجان‌غربی اعلام کرده، با ورود به قراردادهای شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی در مراحل احداث و بهره برداری از تصفیه خانه آب مهاباد از تخلفی مالی در این پرونده جلوگیری کرده است.

سجاد ده‌ده‌جانی در این خصوص گفت: در جریان بررسی قراردادهای (بی‌او‌تی) شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی مشاهده شد که شرکت مذکور در سال 1392 اقدام به انعقاد قرارداد به مبلغ 27 هزار میلیارد ریال با پیمانکار طرف قرارداد به منظور احداث و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه آب مهاباد کرده است.

او تصریح کرد: برابر مفاد قرارداد منعقده، مقرر بوده پس از پایان مراحل ساخت تصفیه خانه مذکور، طرفین قرارداد نسبت به تدقیق و تعدیل واقعی هزینه‌های پروژه اقدام کنند که متاسفانه با وجود گذشت بیش از سه سال از بهره‌برداری پروژه و پیگیری‌های مدیران آب و فاضلاب استان، اقدامی عملی در این خصوص انجام نگرفته بود.

سرپرست بازرسی کل آذربایجان‌غربی گفت: در همین راستا سازمان بازرسی استان با تشکیل پرونده‌ای به موضوع ورود و پس از برگزاری جلسات متعدد فنی و تخصصی و با همراهی مدیرعامل آب و فاضلاب استان موفق شد نسبت به اصلاح مبلغ قرارداد به میزان حدود یک هزار میلیارد تومان اقدام کند.

او افزود: در این اقدام که با رضایت و همراهی پیمانکار انجام شد، از پرداخت حدود یک هزار و 600 میلیارد تومان در وجه پیمانکار جلوگیری به عمل آمد.

ده ده جانی گفت: بنا به سیاست‌های ریاست سازمان مبنی بر پیشگیری به موقع از وقوع جرم و تخلف، سازمان بازرسی آمادگی دارد به عنوان عالی‌ترین مرجع نظارتی و با استفاده از ظرفیت و دانش فنی و تخصصی همکاران خود و به منظور حفاظت و صیانت از مسئولان و مدیران ولایی و سالم نسبت به ارائه مشاوره به دستگاه‌های مشمول با هدف حفاظت از بیت المال اقدام کند.

کد خبر 23183

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha