قیمت تمام شده زمین با کاربری صنعتی در کردستان بالاتر از میانگین کشوری است

سرویس کردستان - رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معاون و کشاورزی سنندج گفت: به دلیل شرایط خاص جغرافیایی متاسفانه قیمت تمام شده زمین با کاربری صنعتی در کردستان بالاتر از میانگین کشوری است و باید در راستای رفع این مشکل اقدام شود.

به گزارش کرد پرس، سیدکمال حسینی با اشاره به نیازهای اصلی سرمایه گذاری و راه اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی، گفت: تامین زمین مناسب در راستای انجام فعالیت های تولیدی و صنعتی یکی از نیازهای لازم و ضروری است و به همین دلیل گام نخست در راه اندازی یک واحد تامین و تهیه زمین مناسب است.

وی اظهار کرد: در کنار مسئله تامین زمین مناسب 2 عامل دیگر در راستای راه اندازی یک واحد صنعتی و تولیدی تاثیرپذار هستند ولی همه فعالان عرصه تولید اعتقاد دارند که زمین مناسب مهمترین اصل برای راه اندازی یک واحد تولیدی و صنعتی است و به همین دلیل تامین و تهیه این مهم همواره باید در اولویت قرار گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج افزود: متاسفانه وضعیت جغرافیایی و همچنین کوهستانی بودن باعث افزایش قیمت تمام شده زمین با کاربری صنعتی شده است و این وضعیت یکی از عوامل اصلی در راستای عدم تمایل افراد به سرمایه گذاری در کردستان است.

حسینی با اشاره به نیاز ضروری استان کردستان در راستای توجه به مسئله رونق تولید و ایجاد فرصت های جدید شغلی، یادآور شد: با توجه به وضعیت استان کردستان و نیاز ضروری در راستای توسعه واحدهای تولیدی و صنعتی، باید مسئله تامین زمین مناسب از سوی سازمان های مسئول از جمله شرکت شهرک های صنعتی استان به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر نه تنها در کشورهای دیگر که حتی در بعضی از استان ها زمین به صورت رایگان یا با پرداخت حداقل هزینه در اختیار سرمایه گذار قرار می گیرد و این ظرفیت زمینه ساز رشد سرمایه گذاری و جذب بیشتر افراد در راستای راه اندازی و ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی می شد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج با بیان اینکه شرکت شهرک های صنعتی باید در راستای تهیه و تامین زمین های مناسب با در اختیار داشتن زیرساخت های مورد نیاز اقدام کند، بیان کرد: کارهای زیرساختی همانند آماده سازی، مسئله آب و برق، گاز و همچنین دسترسی مناسب از جمله مهمترین نیازهای اولیه برای زمین های با کاربری صنعتی به شمار می رود.

حسینی به وجود منطقه ویژه اقتصادی در بانه اشاره کرد و گفت: خوشبختانه اقدامات خوبی برای تامین زیرساخت های این منطقه ویژه اقتصادی از سوی شرکت شهرک های صنعتی صورت گرفته و انتظار می رود که زمین های با کاربری های صنعتی به ویژه در قالب شهرک های صنعتی در تمامی شهرستان های استان کردستان در اختیار افراد سرمایه گذار قرار گیرد.

وی در پایان با بیان اینکه مسئله سرمایه گذاری از سوی بخش خصوصی نیازمند حمایت همه بخش های دولتی و خصوصی است، اظهار کرد: تلاش در راستای جذب هر چه بهتر سرمایه گذار در استان کردستان باید به عنوان یک اولویت از سوی همه مردم و مسئولان دنبال شود تا بتوانیم از این ظرفیت در راستای رفع مشکلات مردم و همچنین توسعه پایدار استان گام های اساسی برداریم.

کد خبر 23079

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha