پوشش حجم ابلاغی دوره های سواد آموزی در سال جاری باید محقق شود

سرویس کردستان - مدیرکل آموزش و پرورش کردستان بر پوشش کامل حجم ابلاغی دوره های سواد آموزی در سال جاری و برگزاری کیفی امتحانات سواد آموزان تاکید کرد.

به گزارش کرد پرس، رشید قربانی در نشست کارگروه بهبود کیفیت سواد آموزی و ستاد امتحانات این حوزه، با اشاره به حجم ابلاغی دوره های سواد آموزی در سال جاری به استان و ضرورت تحقق حجم تعیین شده، گفت: در فرصت باقی مانده تا زمان اتمام زمان ثبت نام، تلاش های لازم برای تکمیل ظرفیت و پوشش دوره های سواد آموزی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه عملکرد استان در سال های گذشته در پوشش دوره های سواد آموزی مطلوب بوده و حجم ابلاغی در دوره های سواد آموزی، تحکیم و انتقال محقق شده است، از کلیه دست اندرکاران امر خواست، اقدامات لازم را در این خصوص پیگیری کند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت امتحانات سواد آموزان و نحوه برگزاری آن پرداخت و با بیان اینکه امتحانات خروجی و شاخصی تعیین کننده و نشانگر نتایج اقدامات صورت گرفته است، ادامه داد: باید با انجام تدابیر لازم و نظارت مستمر در راستای برگزاری کیفی امتحانات سواد آموزی تلاش کرد.

قربانی همچنین با اشاره به در پیش بودن سالروز تاسیس نهضت سواد آموزی و گرامیداشت هفتم دی ماه و برنامه های هفته سواد آموزی، یادآور شد: ضرورت دارد برنامه های پیش بینی شده به همین مناسبت با جدیت پیگیری و اجرایی شود.

وی بر بهره گیری از ظرفیت رسانه های مختلف از جمله صدا و سیما به منظور تبیین اقدامات و جلب مشارکت و همراهی در راستای ترغیب و تشویق بی سوادان برای شرکت در کلاس های سواد آموزی و ریشه کنی بی سوادی تاکید کرد.

کد خبر 22824

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha