شهدای علما سنگربانان وحدت و دعوت کنندگان به اسلام هستند

سرویس کردستان - نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: شهدای علما سنگربانان وحدت و دعوت کنندگان به اسلام هستند که در کردستان در این راه 54 شهید بزرگوار داریم.

به گزارش کرد پرس، ماموستا فایق رستمی در همایش طلاب و روحانیون, نخبگان حوزه و بانوان فرهیخته استان کردستان که با حضور حجت الاسلام حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در سنندج برگزار شد, گفت: علمای ما مرکز وحدت و اتحاد و بزرگترین مبغان اسلام هستند.

وی افزود: مراکز علوم دینی و دانشگاه های مذاهب اسلامی در کردستان که جزو مهمترین مراکز وحدت آفرینی هستند در استان با مشکلات اقتصادی بسیاری مواجه هستند.

امام جمعه سنندج ادامه داد: امیدواریم در دولت سیزدهم بعد از گذشت بیش از 40 سال از انقلاب اسلامی برای ایجاد رفاه و آرامش معیشتی علما و روحانیون اهل سنت اقدامات خوبی انجام شود.

ماموستا رستمی اظهار کرد: دشمنان با توجه به اینکه 4 هزار طلبه اهل سنت امروز در سطح استان بوده و در حال تبلیغ دین اسلام در سایه وحدت اسلامی هستند, نتوانسته اند رخنه ای به این وحدت ایجاد کنند.

روحانیون کردستان دین خود را به نظام اسلامی ادا کرده اند

رئیس مرکز بزرگ تبلیغات اسلامی غرب کشور نیز در این همایش بیان کرد: روحانیون و طلاب کردستان در عرصه‌های مختلف دین خود را نسبت به نظام اسلامی و انقلاب ایران ادا کرده اند.

حجت الاسلام حسن عسکری یادآور شد: ۵۴ شهید روحانی از خطه کردستان نشانه اثرگذاری آنان است و دشمن نیز آنان را گلچین کرد.

وی گفت: از شخصیت‌های مطرح استان کردستان شهید ماموستا ملا حیدر فهیم، ماموستا شیخ‌الاسلام و ماموستا برهان عالی هستند که نشانه یک فرد کامل و وارسته بودند و در راه اسلام و انقلاب شهید شدند.

رئیس مرکز بزرگ تبلیغات اسلامی غرب کشور با بیان اینکه استان کردستان سرزمین مجاهدت‌های خاموش این چنین شخصیت‌هایی را پرورش داده است، اظهار کرد: دغدغه حضور حجت‌الاسلام شهریاری در کردستان کمک هرچه بیشتر به وحدت بین مسلمانان است.

کد خبر 22415

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha