بذرهای اهداشده به اداره خودگردان مرغوب هستند

سرویس سوریه-آژانس توسعه بین‌المللی ایالات متحده، اعلام کرد:گندم عرضه شده به شمال شرق سوریه با استانداردهای ایمنی و کیفیت مطابقت دارد.

به گزارش کُردپرس، آژانس توسعه بین‌المللی ایالات متحد (USAID) روز گذشته اعلام کرد، بذر گندمی که اخیراً در اختیار کشاورزان شمال شرق سوریه قرار داده است از استانداردهای بالایی برای ایمنی و کیفیت برخوردار است.

سخنگوی آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا به «صدای آمریکا» گفت، دانه‌های گندم قبل از اهدا تحت درمان و آزمایش قرار می‌گیرند تا از ایمنی و کیفیت آن اطمینان حاصل شود.

وی افزود: این آژانس بذر گندم گونه های آدانا و جیهان (مؤسسه تحقیقات کشاورزی مدیترانه شرقی) را در اختیار کشاورزان سوری قرار می دهد

وی خاطرنشان کرد: بذرها از نظر خلوص، سرعت جوانه‌زنی، دوده، وجود دانه‌های جو، حشرات، سرپایان و نماتدها آزمایش می‌شوند و با قارچ‌کش‌ها درمان می‌شوند.

صبح روز پنجشنبه، سلمان بارودو، رئیس مشترک اداره اقتصاد و کشاورزی در اداره خودمختار گفت، بذر گندم ارائه شده توسط آژانس توسعه ایالات متحده در حال آزمایش است و در انتظار نتایج تجزیه و تحلیل است.

بیانیه بارودو یک روز پس از مصاحبه اداره کشاورزی دولت مرکزی در حسکه بیان شد که "بذرهای ارائه شده توسط شرکت آمریکایی حامل آفات کشاورزی هستند."

در اواسط ماه جاری، آژانس ایالات متحده ۳ هزار تن بذر گندم را به مناطقی در شمال شرق سوریه ارسال کرد که به گفته آن‌ها "برای کمک به کشاورزان سوری بوده است."

بارودو گفت که اداره خودمختار گزارشی را به آژانس آمریکایی ارسال کرد و خواستار شفاف سازی و اطمینان در مورد قابلیت جوانه زنی این بذر‌ها در شمال شرق سوریه شد، اما ما هنوز پاسخی دریافت نکرده ایم.

کد خبر 22062

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha