24 راهدارخانه ثابت و سیار برای اجرای طرح زمستانه ساماندهی شد

سرویس کردستان – معاون راهداری، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: هم اکنون در استان ۲۴ راهدارخانه ثابت و سیار وجود دارد که برای استقرار ماشین‌آلات و پرسنل در حین اجرای طرح زمستانه ساماندهی شده‌اند.

به گزارش کرد پرس، رامبد نوذری گفت: تمهیدات لازم برای ارائه خدمات راهداری در فصل سرما و یخبندان در قالب طرح راهداری زمستانه در استان اندیشیده شده وعلاوه بر ذخیره شن و نمک، ماشین آلات برف روبی نیز تجهیز و در راهدارخانه‌ها مستقر شده اند.

وی افزود: هم اکنون در استان ۲۴ راهدارخانه ثابت و سیار وجود دارد که برای استقرار ماشین‌آلات و پرسنل در حین اجرای طرح زمستانه ساماندهی شده‌اند وبخشی از این راهدارخانه‌ها نیز به اسکان کسانی که در جاده‌ها مانده و دچار مشکل می‌شوند اختصاص می‌یابد.

معاون راهداری، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان ادامه داد: ۲۸ هزار و ۵۰۰ تن نمک و شن برای نمک‌پاشی جاده‌ای استان در روزهای یخبندان در راهدارخانه‌های استان ذخیره شده است.

نوذری یادآور شد: همچنین ۳۶۰دستگاه انواع ماشین آلات راهداری در اختیار راهداران قرار گرفته تا بتوانند در اسرع وقت نسبت به برف روبی و پاکسازی راه ها در مواقع بارش اقدام کنند.

وی با بیان اینکه تعداد گردنه‌های تحت پوشش شهری ۳۸ و روستایی ۶۶ گردنه است، اظهار کرد: همچنین طول راه های تحت پوشش برف روبی بین شهری یک هزار و ۷۵۶ کیلومتر و روستایی ۶ هزار و ۱۹۰ کیلومتر است که اداره کل راهداری نسبت به پاکسازی این راه ها در مواقع برف و سرما اقدام خواهد کرد.

معاون راهداری، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان با اشاره به اینکه از ۶ هزار کیلومتر راه روستایی ۵۰ درصد آسفالت و مابقی خاکی و شنی است، بیان کرد: برای پوشش سه هزار کیلومتر راه روستایی آسفالته ماشین‌آلات و امکانات سازمان کفاف نمی‌دهد و هرساله با بخش خصوصی قرارداد بسته و از ماشین‌آلات آنان بهره خواهیم گرفت.

نوذری گفت: برای پوشش سه هزار کیلومتر راه روستایی خاکی و شنی نیز اگر بارش سنگینی اتفاق بیفتد پس از بازگشایی راههای اصلی از ماشین آلات خودمان نیز برای پاکسازی این جاده ها استفاده خواهیم کرد.

کد خبر 22006

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha