انعقاد تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌ها بین انجمن‌های دفاتر خدمات مسافرتی کردستان و اقلیم کردستان عراق

سرویس کردستان- تفاهم نامه‌ای مشتمل بر ۱۲ بند در زمینه توسعه همکاری ها مابین انجمن های دفاتر خدمات مسافرتی کردستان و اقلیم کردستان عراق منعقد شد و اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان و اداره کل گردشگری اقلیم کردستان عراق ناظر بر حسن اجرای این تفامنامه خواهند بود.

به گزارش کرد پرس، شامگاه روز سه‌شنبه ۲۶ آبانماه جلسه‌ای با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، شهردار سنندج، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی، رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، رئیس جامعه هتلداران، رئیس انجمن آژانس داران، هیات گردشگری سلامت اقلیم شمال عراق، مدیر فرودگاه ها، رئیس انجمن صنفی راهنمایان، رئیس جامعه راهنمایان، رئیس اقامتگاههای بومگردی، مدیران بخش های خصوصی، معاون و کارشناسان گردشگری کردستان و... به منظور بررسی نتیجه حضور هیات گردشگری سلامت اقلیم کردستان عراق در کردستان برگزار شد.

یعقوب گویلیان در این جلسه گفت: مرزهای مشترک با اقلیم کردستان عراق یک فرصت بسیار مناسب است که باید به بهترین شکل از آن بهره ببریم.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان اظهار داشت: از تمامی بخش های خصوصی و متخصصان حوزه های مختلف مرتبط با گردشگری دعوت می کنیم وارد عمل شوند و زمینه اجرای تفاهم نامه منعقد شده فراهم سازند.

او عنوان کرد: مزیت سفر از اقلیم کردستان عراق به کردستان زیاد است که هزینه پایین، دسترسی آسان، هم زبانی، هم فرهنگی و... از جمله آنهاست.

گویلیان بر لزوم افزایش پروازهای سنندج به سایر نقاط کشور تاکید کرد و گفت: برای پیگیری این اصل مهم جلسه ای ویژه برگزار خواهیم کرد.

شهرداری سنندج آماده همکاری با انجمن گردشگری سلامت اقلیم کردستان است

سید انور رشیدی گفت: در راستای توسعه همکاری ها و ارائه خدمات مناسب به گردشگران ورودی از اقلیم کردستان عراق این شهرداری آمادە همکاری با انجمن و سایر بخش های دولتی و خصوصی اقلیم کردستان عراق است.

او افزود: شهرداری سنندج آماده انعقاد تفاهم نامه همکاری اقتصادی با اقلیم کردستان عراق است.

برای توسعه همه جانبه همکاری به کردستان آمده ایم

رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی اقلیم کردستان عراق گفت: همواره حامی برنامه های توسعه ای و استغالزا در اقلیم کردستان عراق و کردستان ایران بوده و در این زمینه آماده دریافت هرگونە پیشنهاد سازنده هستیم.

عطا انور خدر اظهار داشت: در صورت فراهم شدن زمینه های مناسب در کردستان با حمایت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آماده سرمایه گذاری در بخش گردشگری و سایر زیر مجموعه ها هستیم.

انور خدر عنوان کرد: امیداریم این دیدار علاوه بر رفع مشکلات زمینه مناسب برای توسعه همکاریهای بیشتر شود.

در ادامه این جلسه تمامی مسئولین بخش های خصوصی دو طرف با ارائه نظرات، پیشنهادات و مشکلات پیش رو بر لزوم توسعه همکاری های مشترک تاکید کردند.

کد خبر 21515

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha