حریم هوایی سوریه به روی جنگنده های ترکیه بسته شود

سرویس سوریه - در پی کشته شدن غیرنظامیان در نتیجه حملات هوایی ارتش ترکیه، مجلس دموکراتیک سوریه خواهان بسته شدن حریم هوایی سوریه به روی جنگنده های ترکیه شد.

به گزارش کردپرس، در پی حمله هوایی نیروهای ترکیه به قامیشلو و کشته شدن تعدادی از شهروندان غیر نظامی، مجلس دموکراتیک سوریه با انتشار بیانیه ای خواهان بسته شدن حریم هوایی سوریه به روی ترکیه شد.

در بیانیه منتشر شده از سوی مجلس دموکراتیک سوریه آمده است: «در نتیجه حمله هوایی نیروهای ترکیه به یک خودرو در یک محله مسکونی در قامیشلو، یوسف گولو 82 ساله و نوه هایش محمد و مظلوم گولو جان خود را از دست دادند. ما ضمن تسلیت به خانواده هر سه شهید، حمله ترکیه علیه غیر نظامیان را محکوم می کنیم. ما همچنین نقض تمامیت ارضی سوریه، و حمله به فرماندهان و نیروهای نظامی کُرد را که در جنگ با داعش هستند محکوم می کنیم. ما از همه نیروهای بین المللی می خواهیم تا موضع خود را در قبال حملات، تهدید ها و اشغالگری حکومت ترکیه در سوریه روشن کنند.

ما از جامعه جهانی می خواهیم حریم هوایی شمال و شرق سوریه را در برابر نیروی هوایی ترکیه ببندد. جامعه بین المللی نیز باید موضع خود را در برابر جنایات جنگی و نقض معاهدات از سوی ترکیه روشن کند. آن گونه که مشخص است قوانین بین المللی در سوریه رعایت نمی شوند. برای حفظ ثبات منطقه و جلوگیری از خطر بازگشت گروه های تروریستی مانند داعش در شمال و شرق سوریه، خواستار بسته شدن حریم هوایی سوریه به روی هواپیماهای جنگی ترکیه هستیم.»

مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه نیز با انتشار بیانیه ای جداگانه ضمن محکوم کردن حمله هوایی ترکیه به قامیشلو و کشتار شهروندان غیر نظامی از ائتلاف بین المللی ضد داعش و روسیه خواست تا به وظایف خویش در قبال سوریه عمل کنند و برای پیشگیری از حملات حکومت ترکیه، موضع روشنی در برابر این حملات به خاک سوریه اتخاذ کنند.

همچنین اتحادیۀ جوامع کردستان (KCK) نیز با انتشار بیانیه ای حمله هوایی حکومت ترکیه به غیرنظامیان را در قامیشلو محکوم کرد.

کد خبر 21010

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha