یک درصد فروش معادن قروه وصول شد/اجرای 120 میلیارد تومان پروژه

سرویس کردستان- پس از اعتراضات و مطالبات اهالی و شوراهای روستاهای اطراف معادن در قروه 120 میلیارد تومان از یک درصد فروش معادن شهرستان وصول شد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، پس از اعتراض شوراهای روستاهای حوالی معدن طلا و تعطیلی چند ساعته معدن در راستای تحقق نیافتن حقوق دولتی و یک درصد فروش معدن در روز دوشنبه سوم آبان؛ مسئولان شهرستان و استان نشست های مداومی را برگزار کردند که در نهایت منجر به وصول یک درصد عوارض فروش معادن کردستان شد.

کل مبلغ وصول شده شامل 225 میلیارد تومان در سطح استان بود که از این مبلغ 120 میلیارد تومان مختص به معادن شهرستان قروه است.

در همین زمینه به گفته فرماندار شهرستان قروه مطالباتی که مردم در سال های اخیر در جهت تحقق درآمد یک درصد معادن داشتند با پیگیری مسئولان استان و شهرستان اعم از نماینده و امام جمعه و مدیرکل صمت و با همکاری معادن این 120 میلیارد تومان از حوزه یک درصد فروش معادن برای توسعه شهرستان قروه هزینه خواهد شد.

«حسین الماسی» در گفت و گو با خبرنگار کردپرس، بیان کرد: از این 120 میلیارد تومان مبلغ 80 میلیارد تومان مربوط به معدن زرکوه برای بهسازی جاده های سه راه زنگ آباد تا بهارلو، بهارلو تا گل تپه و نی بند تا باغلوجه به طول 31 کیلومتر در نظر گرفته شده است.

او از میزان 20 میلیارد تومان برای اجرای طرح هادی مختص به 20 روستای اطراف معادن زرکوه، سنگ آهن گلالی با مشارکت بنیاد مسکن خبر داد.

«الماسی» همچنین از کمک 6 میلیارد تومانی به 5 شهرداری شهرستان، کمک 2 میلیارد تومانی برای تجهیز مسجد جامع شهرستان و تخصیص یک میلیارد و 500 میلیون تومان برای احداث و تجهیز مدرسه 3 کلاسه داشکسن و مدارس بهارلو گفت.

او در ادامه به اختصاص دادن 500 میلیون تومان برای آموزش و پرورش، یک میلیارد تومان برای ورزش، یک میلیارد تومان برای حوزه بهداشت درمان، 3 میلیارد تومان برای جاده سریش آباد- قصلان در شهرستان اشاره کرد.

مطابق اظهارات «الماسی» همچنین از 120 میلیارد تومان؛ مبلغ 500 میلیون تومان برای آموزش و پرورش، 2 میلیارد تومان برای حوزه ورزش، یک میلیارد تومان برای کانون بازنشستگان و 2 میلیارد تومان هم برای کمک به کمپ های ترک اعتیاد در کل استان تخصیص داده شده است.

فرماندار قروه افزود: سه معدن بزرگ کردستان شامل «زرکوه و معادن کوثر و صبانور» در شهرستان قروه هستند و بیشترین مالیاتی که در سطح استان دریافت می شود از معادن قروه بوده و چون میزان بهره برداری در قروه بالاتر هست، به همین دلیل سهم قروه هم بالاتر در نظر گرفته شده است./

* در این باره بیشتر بخوانید:

فعالیت معدن طلای قروه متوقف شد/معترضان خواستار شفافیت شدند

وعده های بی اثر؛ عامل تعطیلی چند ساعته معدن طلای قروه

هشدار به تعطیلی معادنی که زیربار مسئولیت اجتماعی نروند

توضیحات امام جمعه قروه درباره مشکلات معدن طلای ساریگونی

کد خبر 20934

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha