منابع بانک‌های دولتی و خصوصی در داخل آذربایجان غربی استفاده شود

سرویس آذربایجان غربی- استاندار آذربایجان غربی گفت: منابع بانک‌های استانی بایستی در داخل استان استفاده و سرمایه‌گذاری شود .در غیر این صورت استفاده از منابع داخلی در خارج از استان از طریق قانونی با بانک‌ها برخورد می‌شود.

به گزارش کردپرس، محمدصادق معتمدیان ظهر امروز در جلسه کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان ضمن قدردانی از حمایت بانک‌ها از توسعه اقتصادی و عمرانی استان، اظهار داشت: انتظار می‌رود تمامی بانک‌های دولتی و خصوصی در جلسات کمیسیون هماهنگی حضور داشته و عملکرد و اقدامات دوره‌ای خود را ارائه دهند.

او تاکید کرد: بانک‌ها بایستی گزارشی از عملکرد جذب، مصارف و منابع خود ارائه دهند تا میزان انتفاع استان و واحدهای استانی از سرمایه‌های داخل استان مشخص شود و در غیر این صورت استفاده از منابع داخلی در خارج از استان از طریق قانونی با بانک‌ها برخورد می‌شود.

استاندار آذربایجان غربی ضمن تأکید بر جلوگیری از حرکات و اقدامات جزیره‌ای برخی بانک‌ها، تصریح کرد: افزایش جذب منابع مدنظر قرار گیرد تا بتوان با استفاده از این مهم جهشی در برنامه‌های اقتصادی و عمرانی استان داشته باشیم و بر اساس اولویت‌ها در بخش‌های مختلف تسهیلات بانکی هدایت شود.

معتمدیان ضمن درخواست از سرمایه‌گذاران بزرگ استانی برای انتقال حساب‌های خود به بانک‌های آذربایجان غربی بیان کرد: زمینه سرمایه گذاری در استان فراهم است و ما از سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای حضور در استان دعوت می کنیم.

او ضمن اشاره به تغییر قانون ضمانت واحدهای تسهیلاتی نزد بانک‌ها، اظهار کرد: اصلاح ضمانت املاک خارج از طرح سرمایه‌گذاری توسط بانک‌ها که تصمیمی حاکمیتی است باید پیگیری و با سرمایه‌گذاران طرح‌ها بیش‌ازپیش همکاری شود.

استاندار حمایت از تولید توسط دولت را از اهداف و اولویت‌های اصلی دانست و تصریح کرد: همگان باید در راستای رسیدن به شعار سال گام برداریم و شعار تولید، پشتیبانی و مانع زدایی را در بهترین شکل ممکن در جامعه جاری کنیم ازاین‌رو هر هفته یک روز کامل را برای رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی اختصاص داده و به ‌صورت میدانی از واحدها بازدید خواهیم کرد.

استاندار آذربایجان غربی گفت: نیاز روز واحدهای تولیدی و صنعتی استان تأمین و تزریق سرمایه در گردش و سرمایه ثابت است که با انجام این مهم خط‌های تولید و شیفت کاری واحدها افزایش یافته و در نهایت سبب افزایش اشتغال‌زایی می‌شوند.

معتمدیان توجه به بخش عمران، اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام ، فعالیت مجدد واحدهای راکد، تأمین منابع مالی مورد نیاز واحدهای صنعتی و تولیدی را از مهم‌ترین موارد مدنظر استان عنوان کرد و افزود: از مهم‌ترین پروژه‌ها می‌توان به احداث راه، راه‌آهن و موارد مربوط به فرودگاه‌ها اشاره کرد که می‌توانند سبب شکوفایی اقتصادی شوند.

کد خبر 20824

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha