تدوام بارش های رگباری/ هشدار سیلاب و آبگرفتگی معابر

سرویس آذربایجان غربی- رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: به دلیل ادامه بارش‌های رگباری در این شهرستان احتمال آبگرفتگی معابر ، طغیان و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها وجود دارد.

اردلان محمدپور در گفت و گو با کردپرس اضافه کرد: طبق نقشه‌های هواشناسی پیش بینی شده امروز شدت بارش در سطح منطقه افزایش یافته و احتمال بروز آبگرفتگی و جاری شدن سیلاب مجدد وجود دارد.

او ادامه داد: فعالیت این سامانه بارشی که از روز گذشته به منطقه ما وارد شده تا اوایل فردا جمعه ادامه خواهد داشت و در این مدت فعالیت این سامانه به صورت بارش های رگباری همراه با رعد و برق، وزش باد و در برخی مناطق مرتفع و مستعد احتمال بارش برف پیش بینی می شود.

رییس اداره هواشناسی مهاباد اظهار کرد: شهروندان، روستاییان و کشاورزان آمادگی لازم را برای آبگرفتکی معابر و خیابان های محل سکونت خود را داشته باشند و نسبت به استقرار در حاشیه و بستر رودخانه ها و حوضه های آبریز داخل شهر پرهیز کنند.

او با بیان اینکه روان‌آب و سیلاب روز گذشته منطقه موکریان مهاباد حدودا 20 میلیمتر بوده است، افزود: سامانه بارشی که از روز سه‌شنبه مهاباد و جنوب استان را فرا گرفته بود در روز ظهر چهارشنبه به اوج خود رسید کو ایجاد روان‌آب و سیلاب در برخی نقاط شهری را بدنبال داشت.

کد خبر 20551

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha