پیش بینی برداشت ۳۴۰ هزار تن سیب زمینی در كردستان

سرویس کردستان - مدیر امور زراعتی جهاد کشاورزی کردستان گفت: سطح زیر کشت سیب زمینی در اراضی کشاورزی استان طی سال زراعی جاری ۸ هزار و ۵۰۰ هکتار است که پیش بینی می‌شود حدود ۳۴۰ هزار تن محصول از آن برداشت شود.

به گزارش کرد پرس، حیدر مرادی گفت: کردستان سالیانه به میزان ۸ هزار و ۵۰۰ هکتار برنامه ابلاغی کشت سیب زمینی دارد که بسته به شرایط آب و هوایی، اقتصادی و اجتماعی هر ساله ۸ هزار تا ۹ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان زیر کشت این محصول می رود.

وی افزود: بیش از ۹۰ درصد زراعت سیب زمینی استان کردستان در شهرستان‌های قروه و دهگلان است و در این 2 شهرستان زراعت سیب زمینی 100 درصد به صورت مکانیزه انجام می‌شود.

مدیر امور زراعتی جهاد کشاورزی کردستان اظهار کرد: سطح زیر کشت سیب زمینی در سال زراعی جاری ۸ هزار و ۵۰۰ هکتار است که پیش بینی می‌شود حدود ۳۴۰ هزار تن محصول سیب زمینی با میانگین عملکرد ۴۰ تن در هکتار تولید شود.

مرادی ادامه داد: هر ساله به منظور نظارت بر کشت و تولید محصول سالم و تنظیم میزان تولید و تولید پایدار پروژه‌های تغذیه بهینه سیب زمینی، تغییر آرایش کاشت، بکارگیری شیوه‌های نوین آبیاری، مساحی وکیل گیری و نمونه برداری جهت آزمون تجمع باقیمانده نیترات اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: سالانه از اول مهر کار برداشت سیب زمینی در کردستان آغاز می‌شود و ۲ هزار و ۵۰۰ نفر بهره‌بردار به عنوان کشاورز سیب زمینی کار در این حوزه فعالیت می‌کنند.

کد خبر 19594

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha