814 هزار کردستانی دُز اول واکسن کرونا را دریافت کردند

سرویس کردستان - معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تاکنون ۸۱۴ هزار و ۴۸۴ نفر در استان نوبت اول و ۳۸۴ هزار و ۳۷۵ نفر نوبت دوم واکسن را دریافت کرده‌اند.

به گزارش کرد پرس، ابراهیم قادری گفت: تاکنون یک میلیون و ۱۹۹ هزار و ۲۱۸ دُز واکسن کرونا با احتساب نوبت اول، دوم و بوستر در استان تزریق شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر روزانه بیش از ۲۱ هزار دُز واکسن در استان به گروه‌های هدف تزریق می‌شود، اظهار کرد: تاکنون ۶۲ درصد جمعیت استان علیه این ویروس واکسینه شده‌اند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه یک میلیون و ۷۸۲ هزار و ۱۸۹ دُز واکسن تا این لحظه به استان تحویل شده است، افزود: از این تعداد ۵۸۲ هزار و ۹۷۱ دُز واکسن باقی‌مانده است.

قادری درصد پوشش واکسیناسیون پرسنل بهداشت و درمان در استان را ۱۰۰ درصد بیان کرد و ادامه داد: تا این لحظه ۷۱ درصد سالمندان بالای ۸۰ سال در مقابل کرونا واکسینه شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۸۱۴ هزار و ۴۸۴ نفر در استان در نوبت اول و ۳۸۴ هزار و ۳۷۵ نفر در نوبت دوم واکسن را دریافت کرده‌اند، یادآور شد: ۳۵۹ نفر از کادر درمان در قالب دُز بوستر (نوبت سوم) واکسینه شده‌اند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به اینکه بر اساس آخرین رنگ‌بندی کرونا سنندج همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد، بیان کرد: شهرستان‌های بانه، قروه، سقز، کامیاران در وضعیت نارنجی و دهگلان، بیجار، دیواندره و سروآباد نیز در وضعیت زرد هستند.

قادری با بیان اینکه در شهرستان‌هایی که در واکسیناسیون علیه کرونا پیشتاز هستند، آمار ابتلا و بستری کرونا به طور چشمگیری کاهش یافته است، گفت: استقبال مردم در برخی شهرستان‌ها همچنان ضعیف است و رعایت پروتکل‌ها نیز در حد پایینی قرار دارد که این روند نگران کننده و احتمال وقوع پیک ششم را به دنبال دارد.

کد خبر 19520

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha