برگزاری 15 برنامه همزمان با هفته وحدت از سوی حوزه هنری کردستان

سرویس کردستان - رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان از برگزاری 15 برنامه همزمان با ایام هفته وحدت در این استان خبر داد.

به گزارش کرد پرس، امین مرادی در گفتگو با خبرنگاران رسانه های جمعی استان ضمن تبریک فرا رسیدن ایام هفته وحدت، گفت: حوزه هنری در راستای گرامیداشت ایام هفته وحدت در مجموع 15 فعالیت و برنامه شاخص را برگزار می کند.

وی ضمن اشاره به اهمیت حفظ وحدت و همدلی در جامعه، اظهار کرد: وجود پیامبر نازنین اسلام حضرت محمد المصطفی (ص) مهمترین رکن برای تحکیم پایه های وحدت و همدلی است و به همین دلیل در عصر کنونی باید مولفه های این وحدت و همدلی بیش از گذشته تقویت شود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان افزود: کردستان مهد وحدت و همدلی در کشور است و مردم این استان از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در تمامی عرصه ها حضور حماسی در صحنه داشته اند و به الگوی عینی برای کشور تبدیل شده است.

مرادی ضمن اشاره به برنامه ها و فعالیت های حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در ایام هفته وحدت، ادامه داد: حوزه هنری به عنوان نهادی برآمده از متن انقلاب اسلامی، هر ساله در مناسب ها و ایام الله فعالیت های مختلفی را در دستور کار قرار داده و تلاش می کند که مردم محور اصلی این فعالیت ها باشند.

وی یادآور شد: امسال نیز برای ایام هفته وحدت فعالیت های مختلف از سوی واحدهای تخصصی حوزه هنری طراحی شده و بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته این فعالیت ها در ایام هفته وحدت برگزار می شود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان یکی از برنامه های شاخص در ایام هفته وحدت طی یک دهه اخیر را برگزاری یادواره عارف نامی کرد، مرحوم سید بهالء الدین شمس قریشی عنوان کرد و بیان کرد: هجدهمین یادواره عارف نامی کرد، خالق مولودنامه و معراجنامه مرحوم سید بهاء الدین شمس قریشی امسال نیز برگزار می شود.

مرادی گفت: امسال با توجه به وضعیت عمومی جامعه و شیوع ویروس کرونا، این یادواره در فضای باز و با رعایت پروتکل های بهداشتی در روز پنج شنبه 29 مهر ماه مصادف با 14 ربیع الاول راس ساعت 15 در مجموعه ورزشی شهید کاظمی و در جوار آرامگاه آن مرحوم برگزار می شود.

وی با اشاره به حضور گروه های برتر مولودی خوان در هجدهمین یادواره مرحوم سید بهاء الدین شمس قریشی، اظهار کرد: امسال نیز از حضور چهره های تقریبی به عنوان سخنران در این مراسم استفاده می شود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان ضمن اشاره به دیگر فعالیت های حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در ایام هفته وحدت، افزود: برگزاری سه نمایشگاه نقاشی آب رنگ در سنندج، گروهی نقاشی در سقز و عکس در بیجار، برگزاری نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی تولید شده از سوی حوزه هنری استان کردستان و همچنین دیدار با ماموستاهای تقریبی از دیگر فعالیت های حوزه هنری کردستان در ایام هفته وحدت به شمار می رود.

مرادی با بیان برگزاری شب شعر وحدت در شهر بیجار به عنوان یکی دیگر از فعالیت های این هفته، ادامه داد: همچنین با مشارکت و همکاری مرکز بزرگ اسلامی جشنواره شعر رحمه اللعالمین نیز در ایام هفته وحدت در استان کردستان برگزار می شود.

وی اختصاص سانس های ویژه برای اکران فیلم برای اقشار خاص را از دیگر برنامه های عنوان کرد و یادآور شد: همچنین در ایام هفته وحدت در سه پردیس سینمایی بهمن سنندج، آزادی بیجار و مهر سقز فیلم های روی پرده به صورت ویژه برای مردم اکران می شود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان ضمن اشاره به وضعیت و شرایط جامعه در خصوص وجود محدودیت های کرونایی، بیان کرد: حوزه هنری کردستان در راستای جبران این وضعیت، تولیدات ویژه ای را انتشار در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی تهیه و تدوین کرده و در ایام هفته وحدت عرضه می شود.

مرادی از برگزاری نشست ساز و سخن در بیجار خبر داد و گفت: در کنار این مهم مسابقه نقاشی خانوادگی با موضوع وحدت با انتشار فراخوان آن برگزار و بعد از داوری آثار به نفرات و آثار برتر جوایزی اهدا می شود.

وی در پایان ضمن تقدیر و مشارکت و همراهی همه اصحاب فرهنگ و هنر با فعالیت ها و برنامه های حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان، اظهار کرد: اعتماد و همراهی اصحاب فرهنگ و هنر مهمترین سرمایه حوزه هنری انقلاب اسلامی در استان کردستان است.

کد خبر 19456

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha