علما سنگرداران جبهه وحدت اسلامی هستند

سرویس کردستان - امام جمعه سنندج با بیان اینکه رسول اکرم (ص) بانی صلح، دوستی، مودت و رحمت است، گفت: هفته وحدت یادگار ارزشمند و ماندگار امام خمینی (ره) است که جهان اسلام را متوجه بنیادی‌ترین اصل اسلام یعنی اتحاد کرد.

به گزارش کرد پرس، ماموستا فایق رستمی در دیدار علمای اهل سنت با نماینده ولی فقیه در کردستان که در آستانه هفته وحدت و با عنوان «تجدید میثاق با ولایت» برگزار شد، گفت: علما در سنگر وحدت با همه مشکلاتی که با آن مواجه هستند، این سنگر را ترک نکرده اند و در صف مقدم این جبهه، چراغ هدایت شده‌اند.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم (ص) برای وحدت و برادری مبعوث شده است، اظهار کرد: نبی مکرم اسلام (ص) ندای وحدت خود را از آیه های نورانی قرآن کریم گرفته است و در اولین اقدام وحدت بخش خود، بین ۲ قبیله اوس و خزرج، بعد از یک قرن جنگ و خونریزی صلح و اخوت برقرار کرد.

امام جمعه سنندج، تجدید پیمان با ولایت در آستانه وحدت را عمل به آیه ولایت دانست و افزود: این آیه تاکید دارد که جامعه نمی تواند بدون قانون و نظم باشد.

ماموستا رستمی با بیان اینکه تمام بشریت در قرآن کریم به وحدت دعوت شده‌اند، ادامه داد: جنایاتی که در افغانستان انجام گرفت در هیچ یک از مکاتب اسلامی جایی ندارد و تفرقه در اسلام و نزد خدا مذموم است و جهان اسلام باید بیدار شود.

دستاوردهای انقلاب اسلامی در پرتو وحدت حاصل شده است

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور نیز در این دیدار بیان کرد: پیامبر اکرم (ص) یکی از مواردی را که موجب وحدت و همدلی و یکدلی می شود پیروی از ولی فقیه اعلام کرده اند.

حجت الاسلام سعید عسگری با تاکید بر اینکه همه دستاوردهای انقلاب اسلامی در پرتو وحدت حاصل شده است، یادآور شد: اصل شکل‌گیری انقلاب اسلامی و پیروزی و بقای آن در کلام امام راحل به واسطه وحدت بوده است.

وی با بیان اینکه روحانیت همواره همدل و دلسوز نظام اسلامی هستند و فداکارانه با افکار انحرافی مقابله کرده‌اند، گفت: تقدیم ۵۴ شهید روحانی در استان که تمام آنها انسانه ایی فاضل، عالم و شایسته بودند، حاکی از اهتمام این قشر برای اعتلای آرمان های نظام اسلامی است.

کد خبر 19391

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha