وحدت بین شیعه و سنی بزرگترین اصل مقابله با دشمنان است

سرویس کردستان - نماینده ولی فقیه در کردستان وحدت، همدلی و همراهی بین شیعه و سنی را بزرگترین اصل در مقابله با دشمنان دانست و گفت: ایجاد تفرقه بین مسلمانان توسط دشمنان، موجب ایجاد شکاف در جامعه اسلامی می شود.

به گزارش کرد پرس، حجت الاسلام عبدالرضا پورذهبی در دیدار علمای اهل سنت که در آستانه هفته وحدت و با عنوان «تجدید میثاق با ولایت» برگزار شد، گفت: برای مقابله با افرادی که عَلَم تفرقه را در برخی مناطق کشور به خاطر مسائل مختلف بلند می‌کنند، باید مواضع وحدت‌آفرین رهبرمعظم انقلاب و دولتمردان، معیار حرکت باشد.

وی اظهار کرد: در کشور ممکن است عَلَم‌های تفرقه بلند شود ولی نگاه علما باید به رهبری و دولتمردانی باشد که ندای وحدت و همدلی دارند.

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به آیه ۱۴ سوره صف که خطاب به مسلمانان آمده است تا یار خدا باشند، افزود: هدف از طلبگی و آموختن آموزه های دینی برافراشتن پرچم دین است و نباید به غیر آن به دنبال هدف دیگری بود.

حجت الاسلام پورذهبی با بیان اینکه طلاب و روحانیون کردستان اگرچه از نظر معیشتی مشکلات زیادی دارند، ادامه داد: با این وجود، علمای این خطه آگاهانه قدم در این راه گذاشته‌اند و به دنبال کسب علم و تقوا بوده‌اند تا با یاری دین خدا برای جامعه اسلامی نفع داشته باشند.

وی با بیان اینکه محبت، انسان دوستی و مهر به یکدیگر اساس وحدت اسلامی است، یادآور شد: عاملان جنایت علیه مسلمانان، هر بار در لباسی دست به قتل عام مسلمانان می زنند که گاهی در پوشش منافقان و گاهی هم در قالب داعش علیه امت اسلامی جنایت می کنند.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه چنین جنایاتی حرکتی ضد انسانی است، بیان کرد: اعمال جنایتکارانه ای که در جهان اسلام علیه مسلمانان صورت می گیرد از جمله اقدامات تروریستی افغانستان، با هیچ قاعده انسانی همخوانی ندارد.

حجت الاسلام پورذهبی گفت: شکرگزاری و قدردانی از مسائلی است که با تقویت آن می‌توان اتحاد و انسجام را قوام داد و امروز اگرچه در مسائل اقتصادی به واسطه فشارهای بیرونی و برخی ناتدبیری ها دچار مشکل هستیم ولی اعتلای دینی همچنان رو به اوج است.

وی اظهار کرد: گذشت و ایثار در قبال یکدیگر هم باید تقویت شود چرا که بدون گذشت حوادثی مانند فتنه ۸۸ رقم می خورد که به فرموده رهبری کشور را تا لبه پرتگاه به پیش برد.

نماینده ولی فقیه در کردستان، تقوا را عامل تقویت ویژگی های برجسته انسانی برشمرد و افزود: انسان های متقی، با محبت، شکرگزار و اهل گذشت هستند که باید برای پرورش آنان تلاش شود.

حجت الاسلام پورذهبی تقویت علمی علما، روحانیون و طلاب را از جمله برنامه هایی برشمرد که در استان مدنظر قرار دارد و ادامه داد: برای تقویت زیرساخت ها، مدرسه علوم دینی شهید شیخ الاسلام سنندج، مریوان و سقز به زودی راه اندازی و تقویت می شود تا پشتوانه علمی برای طلاب علوم دینی باشد.

کد خبر 19389

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha