خروج غیر قانونی هزار و ٣٥٢ نفر از مرز بازرگان متوقف شد

سرویس آذربایجان غربی- مدیرکل گمرک بازرگان گفت: از ابتدای سال جاری، یک هزار و ۳۵۲ نفر که قصد خروج غیرقانونی از کشور به سمت ترکیه را داشتند، توسط کارکنان گمرک شناسایی و تحویل مقام قضایی شدند.

به گزارش کردپرس، مجتبی بازگیر افزود: تعداد دستگیرشدگان در مدت مشابه سال قبل، ۱۷۵ نفر بود که امسال افزایش قابل توجهی داشته است.

او در خصوص جزییات کشفیات قاچاق انسان در ماه های اخیر بیان کرد: در فروردین ماه ۱۷۴نفر، اردیبهشت ۲۷۱ نفر، خرداد ۹۱ نفر، تیرماه ۲۸۸ نفر، مرداد ۲۸۶ و در شهریور امسال نیز ۲۴۲ نفر توسط یگان حفاظت گمرک کشف شدند.

مدیرکل گمرک بازرگان ادامه داد: گمرک بازرگان بزرگترین مرز زمینی کشور در دروازه اروپا و کشور قرار دارد و مقصد افرادی که خروج غیر مجاز به کشورهای اروپایی است، تبدیل شده است.

دیوار کشی ها توسط ترکیه در مرز، موجب شده که افراد بصورت غیر قانونی سوار به کامیون‌های خروجی از ایران شده و مشکلاتی نیز برای رانندگان ایجاد می کنند.

حدود یک چهارم از کل پایانه‌های مرزی کشور در آذربایجان‌غربی قرار دارد و این استان دارای پنج پایانه مرزی شامل بازرگان ماکو، رازی خوی و سرو ارومیه در مرز ترکیه، صنم بلاغی پلدشت در مرز نخجوان و تمرچین پیرانشهر در مرز عراق است.

به گزارش کردپرس، به نقل از ایرنا؛ گمرک بازرگان یکی از مبادی سه‌گانه تجارت مرزی ایران و ترکیه به شمار می‌رود که به صورت شبانه‌روزی در شمال آذربایجان‌غربی فعال است؛ این مرز که دروازه ورود ایران به کشورهای اروپایی به شمار می‌رود، در فاصلهٔ یک کیلومتری شهر بازرگان از توابع شهرستان ماکو در آذربایجان‌غربی قرار دارد.

گمرک بازرگان در سال ۱۳۰۵ شمسی راه‌اندازی شد و تنها مرز ۲۴ ساعته و بین‌المللی مابین ایران و ترکیه است.

کد خبر 18260

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha