توسعه زیرساخت های فرهنگی ـ آموزشی نایسر باید در دستور کار قرار گیرد

سرویس کردستان - رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه توسعه عمرانی نایسر با اولویت تکمیل زیرساخت های فرهنگی ـ آموزشی در دستور کار باشد.

به گزارش کرد پرس, محسن فتحی در مراسم اختتامیه رویداد خلاقیت ذهنی دانش آموزان ابتدایی نایسر, گفت: برگزاری کلاس‌های حضوری در مدارس باید رعایت کامل پروتکل های بهداشتی انجام شود و مدیران مدارس با اولویت استفاده از مربیان پرورشی و بهداشتی، باید تمامی الزامات بهداشتی را در مدارس رعایت کنند.

وی با تاکید بر اینکه سلامت دانش آموزان، اولیا و معلمان نباید به مخاطره بیافتد، اظهار کرد: حفظ سلامتی تمامی مردم و دانش آموزان اولویت اصلی ما و مسئولان است و در این شرایط برنامه محوری و آمادگی بر اساس شرایط مختلف برای بازگشایی مدارس ضرورتی انکار ناپذیر در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در مدارس خواهد بود.

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان با اشاره به پیگیری های صورت گرفته برای تخصیص اعتبار جهشی برای توسعه نایسر، افزود: با حمایت دفتر مقام معظم رهبری اعتبار لازم برای رفع چالش های عمرانی نایسر تخصیص یافته و با همکاری دستگاه های اجرایی استان در حال انجام است.

فتحی ادامه داد: بر اساس وعده ای که به مردم نایسر داده شد، رایزنی ها و پیگیری های مستمری در خصوص جذب منابع مالی برای رفع کمبودهای عمرانی نایسر انجام گرفت و با دیدگاه مثبت دفتر رهبری و وزارت کشور، شاهد همگرایی مناسبی در این خصوص هستیم.

وی با اشاره به اینکه مردم نایسر لایق بهترین امکانات شهری هستند، یادآور شد: نبود بیمارستان، کمبود فضای آموزشی، نبود فضای ورزشی و خلا بزرگ در حوزه فرهنگ از سایر مشکلات نایسر است که لازم است با همدلی مدیران شاهد کار بزرگی در این حوزه باشیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: پروژه توسعه عمرانی نایسر با اولویت تکمیل زیرساخت های فرهنگی ـ آموزشی در دستور کار باشد.

فتحی بر حمایت از برنامه های فرهنگی سرای کارآفرینی اجتماعی نایسر در راستای توانمندسازی کودکان و نوجوانان این منطقه تاکید کرد و گفت: ضعف فعالیت های فرهنگی ـ اجتماعی در نایسر مشهود است و باید با استفاده از ظرفیت نهادهای مردمی و حمایت دولت به این مهم ورودی جدی داشت.

کد خبر 17950

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha