قباد طالبانی: با بازداشت روزنامه نگاران مقابله خواهم کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان – به دنبال محکومیت آراس بروشکی روزنامه نگار کرد به یک سال حبس، قباد طالبانی رئیس ائتلاف کردستان در انتخابات پارلمانی عراق اعلام کرد: زندان جای روزنامه نگاران و فعالان رسانه نیست. بلکه فقط باید مجرمان به زندان بیفتند. به همین دلیل با آن مقابله خواهیم کرد.

به گزارش کرد پرس به نقل از پایگاه کردی "ئاوینه"، قباد طالبانی که برای تبلیغات انتخاباتی به شهر آکری سفر کرده بود در گفتگو با رسانه ها گفت: متأسفانه اطلاع یافتم که امروز یک روزنامه نگار دیگر به زندان محکوم شده است. ما مخالف محکومیت روزنامه نگاران و فعالان رسانه هستیم. زیرا زندان جای فعالان رسانه نیست. بلکه فقط باید مجرمان به زندان بیفتند.

طالبانی افزود: هیچ توجیه یا دلیلی برای بازداشت روزنامه نگارانی که دیدگاه خودشان را بیان می کنند یا انتقاد و گلایه ای را مطرح می کنند وجود ندارد.

معاون نخست وزیر اقلیم کردستان تصریح کرد: این روش، سوء استفاده از قانون است و من شخصا با استفاده از همه موقعیت ها و جایگاهم در دولت، حزب و حتی به صورت شخصی با این اقدام مقابله خواهم کرد.

قباد طالبانی همچنین افزود: اگر ما و جریانات آزادی خواه، قوی باشیم می توانیم از این گونه ظلم ها، جلوگیری کنیم که در اقلیم کردستان علیه آزادی انجام می شود.

مرکز CPT اعلام کرد امید بروشکی روزنامه نگار کرد، به اتهام اهانت و انتشار یک پست در شبکه اجتماعی فیسبوک درباره پلیس و استاندار دهوک به یک سال حبس محکوم شد.

در 22ی ژوئیه سال جاری، امید بروشکی به یک سال حبس محکوم شد و در حال حاضر منتظر برگزاری سومین جلسه دادگاهش است که قرار است 12 اکتبر آتی برگزار شود و وی به جاسوسی و اقدامات خرابکارانه متهم شده است.

کد خبر 17778

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha