تولید بیش از ۱۴ هزار تن انگور سیاه در شهرستان سروآباد

سرویس کردستان – مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سروآباد گفت: سالانه 14 هزار تن انگور سیاه از باغات انگور این شهرستان برداشت و روانه بازار می شود.

به گزارش کرد پرس، اسماعیل منوچهری با بیان اینکه ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار باغ انگور سیاه در این شهرستان وجود دارد که ۲۰ درصد کل مساحت شهرستان سروآباد را شامل می شود، اظهار کرد: متوسط برداشت در هر هکتار هفت تن است و پیش بینی می شود امسال بیش از ۱۴ هزار تن انگور سیاه ارگانیک در باغات شهرستان سروآباد تولید و روانه بازار مصرف شود.

وی افزود: برداشت و فروش انگور سیاه دیم در شهرستان سروآباد برای سه هزار و ۵۰۰ خانوار ایجاد اشتغالزایی کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سروآباد ادمه داد: بیشترین باغات انگور دیم سیاه در شهرستان سروآباد در روستاهای منطقه ژاورود بخش مرکزی شامل «پایگلان»، «ژنین»، «بیساران» و «گواز» قرار گرفته است.

منوچهری یادآور شد: وجود خاک حاصلخیز، شرایط آب و هوایی مناسب و بارش سالانه بیش از ۷۵۰ میلی متر باران در این شهرستان شرایط بسیار خوبی را برای تولید محصولات باغی فراهم کرده است.

وی بیان کرد: در سال های گذشته طرح توسعه باغات دیم در شهرستان سروآباد بسیار موفقیت آمیز بوده و در سال های آینده شاهد افزایش تولید محصولات باغی در این شهرستان خواهیم بود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سروآباد گفت: بدون تردید ایجاد سردخانه و صنایع تبدیلی کوچک در شهرستان سروآباد که قطب تولید محصولات باغی در استان کردستان است ضمن اینکه سود واقعی تولید این محصولات نصیب تولیدکنندگان آن می شود باعث رونق تولید و اشتغال در منطقه می شود.

کد خبر 17554

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha