۶۲۱ هزار دُز واکسن کرونا در کردستان تزریق شد

سرویس کردستان - معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تاکنون ۴۲۷ هزار و ۵۷۵ دُز واکسن کرونا در نوبت اول و ۱۹۳ هزار و ۹۰۴ دُز نوبت دوم در استان تزریق شده است.

به گزارش کرد پرس، ابراهیم قادری اظهار کرد: در حال حاضر روزانه بیش از ۱۴ هزار دُز واکسن در استان در ۱۸ مرکز تجمیعی واکسیناسیون تزریق می شود که از هفته آینده این تعداد افزایش می یابد و برای این منظور قرار است مراکز تجمیعی به ۲۷ مرکز افزایش یابد.

وی افزود: از شنبه آینده ظرفیت واکسیناسیون علیه کرونا در استان به روزانه ۳۰ هزار دُز افزایش می‌یابد که ۲.۴ برابر ظرفیت فعلی است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا در کردستان (اسفند ۱۳۹۸) تا ظهر روز گذشته تست کرونای ۷۱ هزار و ۱۴۲ مثبت قطعی بوده است.

قادری با بیان اینکه برای کنترل سریع موج پنجم کرونا باید سرعت واکسیناسیون با شتاب کنونی ادامه داشته باشد، یادآور شد: افرادی که واکسن دریافت نمی کنند، باعث می شوند تا ایمنی برای افرادی که واکسن تزریق کرده اند کاهش یافته و بروز موج‌های بعدی بیماری دور از انتظار نباشد.

وی به ثبات موارد مثبت ابتلا به کرونا در مراکز ۱۶ ساعته استان اشاره کرد و بیان کرد: این وضعیت برای رسیدن به وضعیت مطلوب باید روندی کاهشی داشته باشد.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان سرایت پذیری بالای سویه کرونای دلتا و نیز کاهش توجه به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را ۲ عامل در تشدید موج پنجم بیماری دانست و گفت: از نظر تزریق دُز دوم واکسن کرونا در استان در ردیف استان‌های خوب کشور قرار داریم.

کد خبر 17154

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha