حفظ و نگهداری بناهای تاریخی به بخش خصوصی واگذار شود

سرویس کردستان - استاندار کردستان گفت: راە درست و اصولی حفظ و نگهداری بناهای تاریخی در استان واگذاری این اماکن به بخش خصوصی است.

به گزارش کرد پرس، بهمن مرادنیا ظهر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان کردستان، اظهار کرد: در سطح استان تعداد زیاد بنا و ساختمان تاریخی وجود دارند که از لحاظ اعتباری مرمت و نگهداری آنها برای دولت امکان پذیر نیست و بر همین اساس راهکار درست واگذاری این بناها به بخش خصوصی است.

وی افزود: بخش خصوصی با صرف هزینه معقول و در زمان کم این بناها را مرمت و آنها را نیز از خطر نابودی حفظ می کند و همزمان نیز می تواند از طریق آن اشتغالزایی ایجاد کند.

استاندار کردستان ادامه داد: در استان کردستان در چندین مورد واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی انجام شده که نتیجه رضایت بخشی داشته و این روند باید ادامه داشته باشد.

مرادنیا در بخش دیگری از سخنان خود به رونق مبادلات تجاری از طریق مرزهای باشماق مریوان و سیرانبند بانه اشاره کرد و یادآور شد: ما وقتی مرز رسمی داریم باید خود را موظف به ایجاد زیرساخت ها و امکانات آن بدانیم.

وی با بیان اینکه شهرستان بانه به واسطه وجود مرز، منطقه ویژه و منطقه آزاد در آینده می تواند بسیار توسعه پیدا کند، بیان کرد: لازم است آزمایشگاه استاندارد در منطقه ویژه اقتصادی بانه ایجاد شود که هم به مرز نزدیک است و هم در دل منطقه آزاد واقع شده است.

کد خبر 16970

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha