ظرفیت های کردستان در کلیه حوزه ها شناسایی و در اختیار مدیران آینده قرار می گیرد

سرویس کردستان – پس از تغییر دولت ها، اولین قدمی که مسئولان دولت جدید برمی دارند تغییر و تحول در پست های مدیریتی کلان در سطح استان های مختلف کشور است و به تبع احراز پست استانداری یکی از مهمترین پست هایی است که مد توجه است.

به گزارش کُرد پرس، در بحث تغییر و تحولات جریان و احزاب سیاسی مختلف قطعا تحرکات بسیاری دارند و هر حزب و جریانی سعی می کند که فرد نزدیک به جبهه خود را به وزرای دولت معرفی کند تا بتوانند برنامه های توسعه ای خود را پیش ببرند.

یکی از جریان هایی که در طول برگزاری انتخابات ریاست جمهوری امسال، فعالیت بسیاری داشتند شورای وحدت بود که با توجه به اینکه نامزد مورد حمایت جریان فکری آنان نیز توانست به عنوان رئیس جمهور منتخب کشور انتخاب شود، امروز در بحث های تغییر و تحولی نیز برنامه هایی دارد که در همین راستا خبرگزاری کُرد پرس با حجت الاسلام جواد دهقانی رئیس شورای وحدت استان کردستان، گفت و گویی انجام داده که مشروح آن را در زیر می خوانید.

کردپرس: با توجه به تغییرات قریب الوقوع در مدیریت ارشد کردستان، شورای وحدت استان چه برنامه ها و راهکارهایی برای بهره بردن استان از فرصت پیش رو دارد؟

حجت الاسلام دهقانی: شورای وحدت استان کردستان که مجمع احزاب و جریانات اصولگرا و انقلابیست همچون گذشته با رصد وضعیت ملی و استانی تلاش می کنند با شناسایی ظرفیت های استان در کلیه حوزه ها به خصوص حوزه ظرفیت های انسانی در کنار دولت اقدام به طراحی تغییرات مطلوب کرده و با بسیج امکانات در راستای ایجاد تحول در حوزه های اجتماعی و اقتصادی استان را از وضعیت نامناسب فعلی رها کند.

راهکارهای خاص شورا هم تحلیل وضعیت موجود استان با لحاظ کردن پارامترهای داخلی و خارج استانی است تا با بکارگیری دانش، تخصص و تجربه نخبگان استانی اقدام به طراحی وضعیت مطلوب و در شأن مردم کردستان کرده و این الگو و برنامه های طراحی شده را برای استفاده دولت مردان در اختیار آنان قرار دهد.

کُرد پرس: این تشکل سیاسی چه شاخصه هایی برای استاندار کردستان مد نظر دارد؟

حجت الاسلام دهقانی: شاخص های مد نظر شورای وحدت هم همان شاخص های مد نظر مقام معظم رهبری (دامت برکاته) است که بیان داشتند دولت باید جوان، حزب الهی و انقلابی باشد.

مهمترین این شاخص ها هم جوان بودن، مسلح به دانش و تجربه و تخصص، کارنامه و عملکرد اجرایی و جهادی در حوزه اقدامات خدمت رسانی به آحاد مختلف مردم در حوزه های مختلف، داشتن روحیه مردمی، انقلابی و شهره بودن به دیانت و معنویت و نگاه فرهنگی به استان است و باید فسادستیز باشد.

کُرد پرس: مهم ترین اولویت و نیاز فعلی استان از نظر جنابعالی چیست و استاندار کردستان برای پیشبرد آن چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

حجت الاسلام دهقانی: مهمترین اولویت استان در زمان حال ناکارآمدی مدیریت، فساد و عوارض ناشی از آن، عدم شفافیت در تصمیم گیری ها، عدم توجه به ویژگی های بومی استان در طراحی و برنامه ریزی در حوزه های مختلف است.

در این راستا باید با بسیج همگانی کلیه امکانات از جمله استفاده از ظرفیت نیروی های انسانی جوان، توانمند، جهادی و متدین کلیه مشکلات با همراهی و همکاری مردم مناطق مختلف استان حل شود.

کُرد پرس: اخبار و شنیده ها در مورد افراد داوطلب این پست نشان دهنده تعدد دواطلبان است نظر شما در این مورد چیست؟

حجت الاسلام دهقانی: این اتفاقا از مظاهر دموکراسی و برابری فرصت برای کلیه افرادی است که خود را نخبه و توانمند برای قبول مسئولیت می دانند.

هر کسی حق دارد خود را کاندید کند اما داوری بین کاندیداها دارای فرایندی مشخص و تخصصی است که در آینده و به صورت گام به گام افراد شاخص از بین کلیه گزینه ها شناسایی و برای تصمیم گیری به مراجع تصمیم گیر معرفی خواهند شد.

کد خبر 16166

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha