رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی: کارخانه ها پساب خروجی خود را کامل تصفیه کنند

سرویس آذربایجان غربی- در پی شکایت تعدادی از اهالی روستاهای منطقه از خروج پساب کارخانه ها و آسیب زیست محیطی به بهداشت عمومی، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی تاکید کرد: کارخانه ها مکلف هستند پساب خروجی خود را به صورت کامل تصفیه کنند.

به گزارش کردپرس، ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی راستای در اجرای مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی استان به همراه مجیدی دادستان ارومیه و مدیران کل آب منطقه‌ای استان، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و محیط زیست از کارخانه های اروم آدا، سیب تاک و ترش نارین ارومیه بازدید و ضمن ملاحظه وضعیت تصفیه و دفع پسماند و فاضلاب کارخانجات فوق با اهالی منطقه نیز دیدار کرد.

عتباتی در حاشیه این بازدید به خبرنگاران گفت: در پی شکایت تعدادی از اهالی روستاهای منطقه از خروج پساب این کارخانجات و آسیب زیست محیطی به بهداشت عمومی و کشاورزی منطقه برای بررسی قضایی و کارشناسی موضوع این بازدید انجام گرفته است.

او ادامه داد: در این بازدید به همراه مدیران ارشد ادارات متولی در محل حاضر و ادعاهای طرفین به صورت دقیق بررسی و نهر آبی که پساب کارخانجات سابقاً به آن می ریخته است از نزدیک ملاحظه و نظرات کارشناسان و مدیران حاضر در محل اخذ و اتخاذ تصمیم شد.

رئیس کل دادگستری استان گفت: هر سه کارخانه مکلف شدند پساب خروجی خود را به صورت کامل تصفیه نمایند و پس از تایید فنی کارشناسان محیط زیست و پاک شدن پساب از هر نوع آلایندگی، از طریق لوله کشی و کانالهای سرپوشیده جهت استفاده بهینه هدایت شود.

عتباتی تصریح کرد: ادارات جهاد کشاورزی، محیط زیست و منابع طبیعی هم مکلف شدند با هماهنگی دهیاران و بخشداری و فرمانداری زمین‌های منابع طبیعی موجود در مسیر نهر را به صورت اجاره در اختیار متقاضیان قرار دهند تا با استفاده از آب خروجی این کارخانه ها نسبت به زراعت چوب و کاشت درختان غیر مثمر با رعایت الزامات قانونی پرداخت حقوق دولتی اقدام نمایند.

کد خبر 15926

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha