خانواده «شرفکندی» خواستار شناسایی عاملان آتش زدن تندیس استاد «هژار» شدند

سرویس آذربایجان غربی- خانواده استاد "عبدالرحمان شرفکندی" مختلص به "هژار" در بیانه ایی که نسخه ایی از آن را در اختیار خبرگزاری کردپرس قرار دادند، نوشتند: از مسئولین خواهشمندیم که هر چە سریعتر پیگیر عاملین این کار بە شدت غیر انسانی باشند و طبق قانون با آن ها برخورد کنند.

به گزارش کردپرس، در متن این بیانه ایی آمده است؛ متاسفانه خبر آتش زدن پیکرە استاد هژار دل تمام دوستدارانش را رنجاند و سبب ناراحتی اهالی قلم و فرهنگ و ادب شد.

ما به عنوان خانوادەی استاد هژار، این کار زشت و بی حرمت و دور از شرف و انسانیت را به شدت محکوم می کنیم و از مسئولین خواهشمندیم که هر چە سریع تر پیگیر عاملین این کار بە شدت غیر انسانی باشند و طبق قانون با آن ها برخورد کنند.

استاد هژار، تفکر و اندیشە و آثار جاودانەاش چنان در دل تاریخ و مردم کرد جا خوش کردە است کە با چنین کارهای پلید و زشتی حتی یک لحظه هم یاد و خاطره و بزرگی این بزرگمرد ادبیات کورد در ذهن و فکر مردم کمرنگ نشده و نخواهد شد، بالعکس بار دیگر او را در دل ها زندە تر می کند‌.

پیکرە استاد هژار تنها سمبل شهر مهاباد نیست و سمبل فرهنگ و ادبیات و دانش مردم کرد است و بی احترامی بە این شخص و پیکرەاش بدون شک بی احترامی به تمام کردهای جهان است.

دست عزیزان آتش نشانی و عوامل شهرداری را می فشاریم که با زحمات خود توانستند در اسرع وقت آتش را خاموش کنند و مشغول پاکسازی و مرمت مجسمه شدند و همچنین ادای احترام برای مردم سرافراز مهاباد که با ما ابراز همدردی کردند و از طریق تلفن و شبکه های اجتماعی احساسات خود را بیان کردند.

در آخر خواستەی ما از مردم شریف مهاباد این است که قبل از روشن شدن تمام جوانب این کار، احساسی عمل نکنند تا ناملایمتی و ناخوشی پیش نیاید.

با سپاس

خانوادە استاد "هژار"

کد خبر 15151

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha